Kto jako pierwszy zegarek w życiu miał właśnie Swatcha? Ręka w górę! Od 1 marca 1983 r. marka oferuje świetny design, przystępną cenę i wysoką jakość. Wszystkie zegarki są SWISS MADE! 

Słowo BIO wkroczyło do zegarków najpierw we wrześniu 2020 r., gdy Swatch postawił na nową linię zegarków stworzoną w duchu BIO i zaprezentował kolekcję 1983, która uwspółcześniła kultowe, pierwsze zegarki Swatch. Nowe modele wyprodukowane zostały przy użyciu materiałów pochodzenia naturalnego, nadających się do wtórnego przetworzenia, a opakowania zastąpiono nowymi – co czyni je ecofriendly.

W kwietniu 2021 r. dołączyła kolejna innowacja, BIOCERAMIKA, unikalna mieszanka ceramiki (2/3 formuły) i bioplastiku pochodzenia naturalnego (1/3), wytworzonego z nasion ręcznika pospolitego. Wytrzymała, elastyczna i jedwabista w dotyku. Najlepiej prezentuje się na modelu BIG BOLD z dużą kopertą o średnicy 47mm, która pozwala docenić detale projektu. Koperta zegarka i koronka zostały wyprodukowane z BIOCERAMIKI, a szkło, pasek i szlufki z bioplastiku. Do wyboru macie pięć kolorów: klasyczną czerń i biel, szary (kłania się kolor roku wg Instytutu Pantone), optymistyczny błękit w odcieniu nieba i pastelowy róż. 

Letnim hitem, bo sukienkę warto dopasować do zegarka, będą bardziej kolorowe modele w linii BIG BOLDBIOCERAMIC, w wersji: „BLITE” - biały z jasnoniebieskimi i pomarańczowymi akcentami, „LIMY” - niebieski z domieszką szarości i limonki, „ORACK” - czarny z pomarańczowymi i białymi akcentami kolorystycznymi oraz „DIVERSIPINK” - różowy z szarymi i niebieskimi detalami.

Swatch nie daje o sobie zapomnieć, bo wprowadza też do sprzedaży kolekcję inspirowaną NASA i jej ikonicznymi skafandrami kosmicznymi. W 1996 r. szwajcarski astronauta Claude Nicollier miał na sobie zegarek Swatch Access To Space, kiedy wsiadł na pokład promu kosmicznego Columbia z misją uwolnienia włoskiego satelity… 25 lat później i my możemy nosić na nadgarstku zegarek z kolekcji SPACE.

Zobacz także:

NASA zawsze miała zdolność do zawładnięcia masową wyobraźnią poprzez chęć odkrywania gwiazd i nowych horyzontów. Najnowsza kolekcja marki wykorzystuje to uczucie, inspirując ludzi do snucia wielkich marzeń, tworzenia własnego wszechświata i jak najlepszego wykorzystania czasu spędzonego na Ziemi, w myśl hasła #TimeIsWhatYouMakeOfIt. SPACE odsłania więc kolejny rozdział historii Swatch BIOCERAMIC. 

Warto wspomnieć też o innych innowacjach, które nieustannie towarzyszą marce. W 1995 r. Swatch przybija piątkę ze słońcem, wkraczając w temat alternatywnych energii kolekcją Swatch Solar. W tym samym roku pojawił się Swatch Access, który nie tylko odmierzał czas, ale również otwierał drogę na stoki, stanowiąc nowy rodzaj ski passu. Wprowadzony w 1997 r. Swatch SKIN - najsmuklejszy zegarek na świecie - sprawił, iż odmierzanie czasu stało się zmysłowym doznaniem. Jego tajemnicą są najnowsze technologie zamknięte w konstrukcji ważącej zaledwie kilka gramów. Kolejne lata to pojawienie się Swatch Paparazzi, czy automatycznych modeli Swatch SISTEM51. Personalizowane zegarki Swatch X You to okazja do zabawy w projektanta, każdy model może być jedynym takim na świecie. SwatchPAY! i bezdotykowa forma płatności, która wprowadzona została w Polsce pod koniec 2020 roku, to odpowiedź na rosnącą popularność płatności bezgotówkowych. Zapłacisz nimi w bezpieczny i szybki sposób, nawet gdy bateria w zegarku niespodziewanie się wyczerpie. To prawdziwy hit wśród fanów marki.

Więcej informacji na temat kolekcji znajdziecie tutaj.