Błyskotki, które znajdziemy w salonach jubilerskich, są na tyle różnorodne, że każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Subtelna bransoletka, delikatny łańcuszek lub minimalistyczny pierścionek to świetne dopełnienie wielu stylizacji. Nie rzucają się w oczy, ale tworzą cenne detale, które sprawiają, że całość jest dopracowana i nie pozostawiona przypadkowi. Nie oznacza to jednak, że biżuteria ma zawsze stanowić jedynie dodatek. Wybór odpowiednich modeli sprawi, że to właśnie ona będzie grać pierwsze skrzypce w wielu stylizacjach.

Najlepsze do wyeksponowania biżuterii są konkretne zestawy. Monochromatyczne stylizacje za każdym razem stanowią idealne tło. W towarzystwie małej czarnej lub białej koszuli zawsze biżuteria wychodzi na pierwszy plan. W połączeniu z kolorowymi i pstrokatymi tkaninami może niestety ginąć. Nie bez znaczenia są także same modele. Wybór jest kluczowy. Efektowna biżuteria pozwoli bez trudu uzyskać zachwycające rezultaty. Potem wystarczy przygotować się na komplementy. Sygnet z kolorowym oczkiem zawsze jest bardziej zauważalny niż drobny pierścionek z subtelnym kamieniem. Podobnie sprawa ma się z innymi modelami. Okazałe kolczyki koła to bardziej efektowne rozwiązanie niż delikatne sztyfty. Gruby łańcuch pod postacią naszyjnika lub bransoletki będzie bardziej zwracał uwagę niż drobny łańcuszek.

Efektowna biżuteria – Pierścionek lub sygnet

Okazały pierścionek już w pojedynkę potrafi przyciągać spojrzenia i robić wrażenie. Ten efekt dodatkowo można spotęgować. Wystarczy wybrać kilka sygnetów lub połączyć je chociaż z drobniejszymi pierścionkami. Kilka biżuteryjnych ozdób na palcach załatwi sprawę. Piękne świecidełka na dłoniach staną się efektownym dodatkiem do wielu stylizacji. Z jakimi ubraniami najlepiej je łączyć? Wszystko zależy od ciebie i twojego stylu. Mogą sprawdzić się podczas wyjścia na kolację i w ciekawy sposób dopełnić małą czarną lub inną wieczorową kreację. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby urozmaicić nimi chociażby zestaw z dresem. Wszystko jest w twoich dłoniach.

Efektowna biżuteria – Kolczyki

Duże kolczyki zawsze zwracają uwagę. Jennifer Lopez, która często stawia na efektowne koła w rozmiarze XL, to tylko jeden z przykładów. Gwiazdy chętnie sięgają po okazałe kolczyki, żeby podrasować swoje stylizacje na wielkie wyjścia. Czerwony dywan jednak nie jest wymagany, żeby wybrać podobne błyskotki. Efektowne kolczyki sprawdzą się także w codziennych zestawach.

Koła w dużym rozmiarze mogę być jeszcze dodatkowo ozdobione ciekawą zawieszką. Z klasycznych sztyftów mogą zwisać sznury pereł, kryształków lub innych błyskotek. Ciekawych projektów nie brakuje. Wystarczy znaleźć parę, która wpisuje się w nasz gust. Wtedy nawet mocno zdobne kolczyki będą stale obecne w naszych stylizacjach i nigdy się nie zestarzeją. Taka biżuteria to zakup na lata.

Efektowna biżuteria – Naszyjnik

Dzięki ciekawemu naszyjnikowi najłatwiej zrobić wrażenie. Biżuterii, którą nosimy na dekoltach po prostu nie da się przeoczyć. Niezależnie od tego czy prezentujemy ją na odsłoniętej skórze, czy na jednolitym ubraniu, to prostu nie da się jej przegapić. Jeżeli chcemy, żeby wybrany przez nas naszyjnik naprawdę olśniewał, to nie wystarczy cienki łańcuszek z drobną zawieszką. Nie oznacza to jednocześnie, że musimy stawiać na wariant XXL. Już sznur korali albo pereł lub choker z większych ogniw może zapewnić zachwycający efekt. W sklepach z biżuterią nie brakuje ciekawych modeli. Dzięki temu bez trudu znajdziesz odpowiedni.

Efektowna biżuteria – Bransoletka

Wrażenie może zrobić także bransoletka. Wystarczy, że ulubiony sznureczek z zawieszką zamienisz na bardziej okazały model, który automatycznie będzie przyciągał uwagę. Jaki model sprawdzi się w tej roli najlepiej? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W stylizacjach pięknie może prezentować się grubszy łańcuszek, bransoletka z koralików lub pereł, a także modele z mieniącymi się kryształkami albo kolorowymi kamieniami. Dzięki tak dużej dowolności łatwo wybrać odpowiednią biżuterię, która oczywiście będzie zachwycać innych, ale przede wszystkim cieszyć nasze oko.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.