Znudził wam się mikrokoczek związywany w pośpiechu co rano i noszony na czubku głowy? Istnieje równie prosta do wykonania alternatywa. W dodatku o wiele bardziej efektowna. Do tego stopnia, że ta prosta fryzura z powodzeniem sprawdzi się jako fryzura ślubna albo na wesele. Choć oczywiście można nosić ją także na co dzień. Mowa o niskim, luźnym koczku zakończonym charakterystycznym węzełkiem – z ang. cord knot, który zyskuje coraz większą popularność na Instagramie. Być może więc już zdążyłyście się z nim zetknąć.

Cord knot – ten łatwy do wykonania węzełek to modna fryzura na lato 2021

To wielce prawdopodobne, jeśli obserwujecie profil @emmachenartistry, prowadzony przez makijażystkę, stylistkę fryzur i influencerkę Emmę Chen. To właśnie ona wypromowała fryzurę w social mediach po tym, jak za pomocą krótkiego wideo instruktażowego pokazała, jak ją zrobić. I rzeczywiście jest to banalnie proste i trwa kilka sekund. Tak naprawdę wszystko, czego potrzebujecie to zwykła, cienka gumka do włosów. Pomocne mogą być też kosmetyki – sól do włosów w sprayu i puder do stylizacji włosów, ale wcale nie są one obligatoryjne. Możecie ich użyć, ale i nie musicie.

Zatem jak zrobić luźny koczek z węzełkiem? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Wystarczy zebrać włosy w luźną kitkę u dołu głowy, pamiętając jednak, by końcówki włosów nie przeciągnąć do końca. Zanim to zrobicie, możecie spryskać włosy solą morską i zmierzwić je palcami, uzyskacie wówczas efekt „bałaganu na głowie”, który latem sprawdza się znakomicie. Możecie też dodać włosom objętości z pomocą pudru do włosów. Równie dobrze możecie jednak pominąć te kroki i też będzie dobrze. Następnie wystającą z gumki resztą włosów oplatacie gumkę, tak by nie było jej widać, a samą końcówkę wplatacie w gumkę (tak jak w przypadku koczka na czubku głowy). Najlepiej zresztą zobaczcie same. 

Proste? No pewnie! I naszym zdaniem wygląda świetnie? Czyż nie?