Jak zrobić gładkiego koczka Belli Hadid – tutorial

Choć jego zrobienie nie zajmuje nawet minuty, jest tak elegancki, że sprawdza się nawet na czerwonym dywanie. Być może to właśnie dlatego to ulubiona fryzura Belli Hadid – zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia. Mowa o ultragładkim wysokim koczku, który stał się już znakiem rozpoznawczym top modelki. Jak go zrobić? Krótki tutorial instruktażowy nagrała właśnie influencerka urodowa Corrine Reed, a jej wideo na swoim Instagramie udostępniła platforma ASOS. 


fot. Getty Images

Wideo nie trwa nawet minuty, co jest najlepszym dowodem na to, że koczek Belli Hadid to fryzura, która spodoba się zarówno leniuszkom, jak i zapracowanym – jej wykonanie zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga wielkich umiejętności. Potrzebny jest jedynie grzebień – ze stosunkowo gęstymi, cienkimi ząbkami, dwie gumki i żel do włosów, który pomoże ugładzić fryzurę u nasady.

Zaczynamy od rozdzielenia włosów na dwie połowy – z przedziałkiem na środku. Następnie oddzielamy dwa pasma z przodu – po obu stronach głowy – tak, by okalały twarz. Do nich jeszcze wrócimy. Kolejny krok to zebranie pozostałych włosów w kitkę – im ciaśniej, tym lepiej. Teraz pora na nałożenie odrobiny żelu i wczesanie go we włosy, tak, by poskromić baby hair i ugładzić inne wystające kosmyki. Następnie robimy koczek. W tym celu wystarczy okręcić włosy i chwycić je drugą gumką. Jak? Najlepiej widać to na filmie, który udostępniamy poniżej.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ASOS (@asos)

Co z pasemkami z przodu? Corrine Reed zbiera je do góry i okręca wokół koczka. Bella Hadid też tak robi, ale nie zawsze – czasem zostawia pasemka przy czole. Fryzura w tym wydaniu królowała w latach 90., a teraz – na fali popularności stylu z epoki wróciła do łask. Który wariant wybieracie? 


fot. Getty Images

 

Zobacz także: