Odżywka to nieodzowny element pielęgnacji włosów. W osiągnięciu efektu zdrowych, świeżych i nawilżonych włosów sam szampon nie wystarczy. Oczywiście kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrany kosmetyk, co najlepiej skonsultować z ekspertem, czyli z fryzjerem. Aby trafić na właściwy produkt i widzieć zadowalające rezultaty, trzeba znać potrzeby swoich włosów i sięgać po kosmetyki z takimi właściwościami, które będą dla nas właściwe. W pielęgnacji włosów bardzo ważna jest konsekwencja – warto stosować dany kosmetyk alb serię produktów przez dłuższy czas. Włosy nie lubią, kiedy zbyt często eksperymentujemy z różnymi specyfikami. Nie zmienia to jednak faktu, że nie warto śledzić nowości. Szczególnie, kiedy w sprzedaży pojawiają się takie linie, jak Hair Balance od polskiej marki OnlyBio.

Zobacz także: Najlepsze odżywki i maski do włosów z Rossmanna z dobrym składem, które kupicie od 9 zł

Ta odżywka do włosów z Rossmanna to hit! Nawilża, wygładza i przeciwdziała puszeniu 

OnlyBio ma w swojej ofercie produkty do pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów, które mają świetne naturalne składy, a oprócz tego ekologiczne opakowania i produkowane są w 100% ekologicznej, zielonej fabryce. Właśnie w ten sposób powstała linia Hair Balance OnlyBio, w ramach której można znaleźć szampony, odżywki, maski, peelingi i oleje przeznaczone do różnych potrzeb pod względem porowatości włosów. Jednym z produktów jest odżywka humektantowa.


Zobacz także: Rewolucyjne kosmetyki do pielęgnacji włosów. 5 produktów, które całkowicie odmieniły nasze włosy (i życie)
 

fot. materiały prasowe


Humektanty – co to jest?

Zawarte w odżywce OnlyBio humektanty to supernawilżacze odpowiedzialne za utrzymanie wilgoci we włosach. Są to substancje mające właściwości higroskopijne, czyli takie, które powodują zwiększanie zawartości wody w warstwie rogowej naskórka – wiążą wodę i przeciwdziałają jej utracie. Dzięki temu skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna, natomiast włosy mniej się puszą i łamią. Do humektantów zalicza się m.in. aloes dogłębnie nawilżający włosy, kwas mlekowy doskonale zamykający łuski włosów czy betaina – eliminująca problem puszenia się włosów. Te trzy składniki można właśnie znaleźć w odżywce OnlyBio.

Zobacz także:

Odżywka humektantowa – kiedy stosować?

Dla jakich włosów odżywka do włosów humektantowa będzie najlepsza? Dla tych mocno przesuszonych, szorstkich w dotyku i średnioporowatych. To najpowszechniejszy typ włosów. Są one podatne na układanie, mają tendencje do przesuszania i puszenia się, ponieważ ich łuski są delikatnie rozchylone. Właściwa pielęgnacja tego typu włosów polega na zwiększeniu ich gładkości, miękkości i nadaniu im blasku. Taki efekt do osiągnięcia ma za zadanie odzywka humektantowa Hair Balance OnlyBio, posiadająca także piękny zapach. Po otwarciu od razu da się wyczuć nutę maliny i różowego pieprzu.

Odżywka humektantowa OnlyBio – gdzie kupić?

Produkty z linii Hair Balance OblyBio można kupić w drogeriach Rossmann. Ale uwaga – rozchodzą się z prędkością świata. Odżywka humektantowa zwłaszcza. Dlatego nie zdziwcie się, kiedy po wejściu do Rossmanna zobaczycie puste miejsce na półce, gdzie powinien znajdować się ten produkt. Co ciekawe na popularność odżywki wcale nie ma wpływu promocyjna cena. Zresztą ta regularna jest wystarczająco atrakcyjna, by skusić się na wypróbowanie kosmetyku OnlyBio. 200 ml produktu kupicie za 22,99 zł. Skusicie się? 


Zobacz także: Ta odżywka regeneruje włosy prawdopodobnie najlepiej na świecie. Nie bez powodu jest polecana przez fryzjerów i nagradzana!