Praca w serwisie internetowym wymaga od nas ciągłej koncentracji i godzin spędzonych przed komputerem. Siedzenie do późna, wstawanie o wczesnej porze. Wymagający i zmienny tryb pracy wpływa na jakość naszego snu. Wczesne pobudki nie należą do naszych mocnych stron, Waszych pewnie też nie. Nawet, gdy staramy zapewnić sobie "podstawowe" 8 godzin snu, budzik o 6 rano boli równie mocno. 

Wygląda na to, że w końcu ktoś znalazł sposób na poranne zmęczenie. Strona The Sleep Calculator pomoże Wam obliczyć godzinę, o której powinniście położyć się spać, aby wstać wypoczętym. 

Dobry sen to coś więcej niż pójście wcześniej spać. Sekret polega na tym, by budzić się o odpowiedniej godzinie. Opierając się na naturalnych rytmach ciała "Kalkulator Snu" powie Wam, o której godzinie powinniście obudzić się lub zasnąć. 

Według twórców The Sleep Calculator sen każdego z nas opiera się na pięciu lub sześciu cyklach, które trwają około 90 minut. Przy obliczeniach idealnej długości snu wzięty został również pod uwagę czas potrzebny na zaśnięcie po położeniu się w łóżku, czyli średnio 14 minut. To właśnie przerwanie cyklu, czyli obudzenie się np. w połowie sprawia, że kolejnego dnia jesteśmy zmęczeni. Sekret polega na tym, aby wstawać o godzinie, w której pełen cykl snu się zamyka. 

Kalkulator działa zgodnie z zasadą, że wszyscy śpią w około pięciu lub sześciu cyklach, które trwają około 90 minut. Bierze pod uwagę, że średnio trwa 14 minut, aby zasnąć po wstawaniu do łóżka. Budzenie w połowie cyklu może sprawić, że następnego dnia poczujecie się zmęczeni. Chodzi o to, aby obudzić się pomiędzy cyklami i odświeżyć rano.

Wejdźcie na stronę The Sleep Calculator i znajdźcie sposób na zdrowy sen!