Lady Gaga pierwsze kroki w branży muzycznej robiła prawie dwie dekady temu, w 2005 roku. Międzynarodową sławę i rozpoznawalność przyniosły jej takie utwory jak „Just Dance”, „Poker Face” czy „Paparazzi”. Kto nie słyszał w życiu choć jednej piosenki amerykańskiej artystki (co wydaje się nie możliwe, ale może są i tacy), bez wątpienia widział 36-latkę na dużym ekranie w takich produkcjach jak „Narodziny gwiazdy” u boku Bradleya Coopera lub „Dom Gucci”, gdzie zagrała za Jaredem Leto i Adamem Driverem

Trudno pomylić międzynarodową gwiazdę muzyki oraz początkującą aktorkę z kimś innym, prawda? Cóż, Lady Gaga pomyliła światowej sławy artystę z... kelnerem. I choć wpadka przydarzyła się gwieździe prawię dekadę temu, media do dziś wspominają zabawne wydarzenie, które bez wątpienia zawstydza amerykańską wokalistkę. Kogo nie poznała podczas ceremonii rozdania nagród Grammy w 2015 roku?

Lady Gaga pomyliła Eda Sheerana z kelnerem

57. ceremonia wręczenia nagród Grammy w 2015 roku była wyjątkowo udanym wieczorem dla Sama Smitha, który wygrał aż w czterech z sześciu kategorii, w których był nominowany. Na pecha nie mógł narzekać również Pharrell Williams, który zbierał laury po sukcesie piosenki „Happy” oraz Beyonce, która – zgarniając wówczas trzy statuetki – stała się drugą najbardziej nagradzaną artystką w historii nagród Grammy. Wieczór uświetniły występy takich artystów i artystek jak Beyonce, Sia, Kanye West, Rihanna czy Madonna. Udany wieczór? Być może, jednak nie dla wszystkich. Pamiętnego 8 lutego 2015 roku Lady Gaga zaliczyła wpadkę, którą media wspominają do dziś. O co chodzi?

Poranek po rozdaniu nagród Grammy należał tylko do autorki „Born This Way”. Media na całym świecie rozpisywały się na temat niefortunnej wpadki, w której główne role grali: Lady Gaga, Ed Sheeran i kelner. Nic nie rozumiecie? Spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż, jak podają zagraniczne serwisy, amerykańska wokalistka myślała, że wokalista jest kelnerem zajmującym się obsługą gości. Wszystko za sprawą usuniętego już dziś wpisu artysty, który na swoim profilu na Twitterze napisał: Kocham Lady Gagę. Rozmawiałem z nią wcześniej i pomyliła mnie z kelnerem. Kocham #Grammys #CzyPowinienemKupicNowyGarnitur?.

To ciekawe, biorąc pod uwagę fakt, że brytyjski muzyk i autor tekstów w branży muzycznej istnieje od 2010 roku, a charakterystyczny kolor włosów sprawia, że jego wizerunek nie jest trudny do zapamiętania. Na usprawiedliwienie Lady Gagi musimy przyznać, że stylizacja Eda pamiętnej nocy mogła faktycznie przypominać strój kelnera. Zresztą, zobaczcie sami.

fot. Getty Images

Kilka dni później sama wokalistka postanowiła sprostować plotki (?), publikując na swoim profilu na Twitterze słowa wyjaśnienia.

Zobacz także:

Natknęłam się na głupie historie o mnie i Edzie Sheeranie. Oczywiście, że wiem, kim jest ten gość! Na ceremonii rozdania nagród Grammy nie ma kelnerów, ludzie!

Ed odpowiedział na wpis artystki w żartobliwy sposób, komentując całe zajście: A tak na poważnie, gdzie jest mój drink?.

Nie tylko Ed Sheeran – kto jeszcze nie został rozpoznany podczas rozdania nagród?

Podobna sytuacja przytrafiła się w 2020 roku brytyjskiemu wokaliście (a prywatnie przyjacielowi Eda Sheerana!), Lewisowi Capaldi. 26-letni wokalista, autor tekstów i gwiazdor TikToka został pomylony podczas 62. ceremonii rozdania nagród Grammy z... osobą, która robi sztuczny tłum, zajmując miejsca gwiazd, które na przykład przygotowują się do występu na backstage'u. Muzyk podzielił się zabawną sytuacją na Twitterze.

Jedna pani podczas rozdania Grammy podeszła i zaproponowała, że zajmie moje miejsce, bo myślała, że jestem jedną z osób, które siadają na krzesłach, żeby je wypełnić, kiedy ktoś wstaje, żeby skorzystać z łazienki.

64. ceremonia wręczenia nagród Grammy już 6 lutego. Z niecierpliwością czekamy na doniesienia zza oceanu o kolejnej wpadce znanej gwiazdy. Na kogo stawiacie tym razem?