Taco Hemingway nie jest już najpopularniejszym artystą na Spotify. To do niego należały rekordy na platformie streamingowej przez kilka lat z rzędu, a jego wers z utworu „Kabriolety” – „Biję rekord, jakby rekord wisiał mi pieniądze” – ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. W zeszłym roku znów najchętniej słuchaliśmy piosenek Filipa Szcześniaka, a jego płyta „Pocztówka z WWA, Lato ’19” zamknęła podium najczęściej słuchanych albumów w Polsce. Właśnie dowiedzieliśmy się, że raper nie jest już na podium! Kto pobił popularnego artystę? Jak zapewne wiele z Was już się domyśla, Quebonafide pobił rekord ustanowiony przez Taco Hemingwaya. Co więcej, zrobił to w niecałą dobę! Kilka dni temu Kuba Grabowski wydał płytę „Romantic Psycho (Japan Edition)”, którą promował od kilku miesięcy powrotem do starego wizerunku, kiedy jeszcze nie był sławny. Akcja była szeroko komentowana zarówno w mediach, jak i przez jego fanów, którzy zastanawiali się o co chodzi i niecierpliwie czekali na kolejne ruchy swojego idola. Cały projekt odniósł ogromny sukces, bo to do Quebonafide należy teraz tytuł najpopularniejszego artysty w Polsce!

Quebonafide „Romantic Psycho” – raper udostępnił w sieci nowy album! A na nim m.in. Ralph Kamiński, Mata i Daria Zawiałow >>>

Quebonafide ustanowił nowy rekord na Spotify i zdetronizował Taco Hemingwaya!

Zmiana wizerunku Quebo, a raczej powrót do tego, jak wyglądał zanim stał się sławny – w programie Kuby Wojewódzkiego zdradził, że zainspirowało go jego zdjęcie z legitymacji studenckiej, które wyciekło do sieci przy okazji premiery płyty Taconafide – stała się najczęściej komentowaną akcją w mediach w ostatnich tygodniach. Przez 3 miesiące Quebonafide kurczowo trzymał się wizerunku lekko speszonego informatyka aka studenta, aż 1 kwietnia zaprezentował teledysk do nowego singla „SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ”, w którym wrócił do poprzedniego wizerunku i w końcu znów był sobą, a przynajmniej taką wersją siebie, znaną przez jego fanów. Wideo natychmiast wskoczyło na pierwsze miejsce playlisty „Na czasie” na YouTube. Album „Romantic Psycho” zanotował 4,3 milliona streamów w ciągu doby, ustanawiając nowy najlepszy wynik dla albumu na Spotify w Polsce. Poprzedni rekord dla odtworzeń płyty w ciągu 24 godzin ustanowił Taco Hemingway z albumem „Pocztówka z WWA, Lato '19”. Co więcej, w ciągu doby jego utwory zostały odtworzone ponad 4,9 miliona razy. Quebonafide jest obecnie najpopularniejszym artystą w Polsce!