„Gelato” i „Makarena Freestyle”, czyli dwa nowe single Taco Hemingwaya w nocy z 16 na 17 sierpnia trafiły do sieci. Za teledysk do „Gelato” odpowiedzialna jest Iga Lis, wieloletnia partnerka muzyka. Swoimi odczuciami na temat produkcji klipu Iga podzieliła się na Instagramie. Poznajcie szczegóły. 

Taco Hemingway wydał nowy singiel, a Iga Lis wyreżyserowała do niego teledysk

Taco Hemingway powraca w wielkim stylu. Fani i fanki rapera z niecierpliwością wyczekiwali jego kolejnej solowej produkcji i wszystko wskazuje na to, że idol ponownie rozłoży ich na łopatki. Nowa płyta Taco „1-800-OŚWIECENIE” ukaże się 22 września 2023 roku i będzie pierwszym albumem muzyka od 2020 roku. Promujący go singiel „Gelato”, do którego scenariusz napisała Iga Lis po kilkunastu godzinach od premiery ma ponad 300 tys. wyświetleń.

W klipie nagranym nad polskim morzem pojawiają się postaci z polskiej sceny hip-hopowej, a prywatnie znajomi i przyjaciele pary. To m.in. Gruby Mielzky, Otsochodzi, Maciej Ruszecki (Rumak - autor bitu do utworu), Young Igi, czy Zeppy Zep.

Kilka słów o teledysku napisała w instagramowym poście jego reżyserka, Iga Lis.

Odkąd po raz pierwszy usłyszałam Gelato, od razu zamarzyło mi się stworzenie obrazka pod ten utwór. Byłam wtedy na początku pracy nad moim pierwszym dokumentem, który rozgrywa się nad polskim morzem i to właśnie w tym świecie chciałam osadzić opowieść Gelato – zaczęła post Iga Lis.

Ten klip to dla mnie podróż do czasów dziecięcej beztroski. Chyba więcej nie chcę pisać, bo jestem ciekawa tego, co Wy sami w nim odnajdziecie. Od tysiąca i kilkudziesięciu dni (heh) z dumą obserwuje, ile serca Filip wkłada w tworzenie nowego materiału. Cieszę się, że mogłam dorzucić cegiełkę od siebie do tego bardzo ważnego dla mnie projektu. Fajnie tworzyć w zespole. Dziękuję Janasowi i Filipowi za zaufanie. Dziękuję licznej ekipie cudownych ludzi, z którymi miałam zaszczyt współtworzyć ten teledysk. Ależ jestem szczęśliwa – podkreśliła na koniec młoda reżyserka.

Zarówno post, jak i teledysk są szeroko komentowane. Fani i fanki doceniają udaną pracę duetu i liczą, że Iga i Taco jeszcze nie raz pokażą, co potrafią wspólnie wyczarować.

dziękuję Igiś - napisał pod postem Taco.

Zobacz także:

Bałtyk state of mind! No i Posejdon #ikona - skomentował Jankes. 

Iga, ależ to jest świetne!!! Jestem mega dumna! Z Ciebie! Z Was! No aż mi się oczy zaszkliły… - pochwaliła pracę córki i jej chłopaka Kinga Rusin.

Iga Lis i Taco Hemingway - historia związku

Iga Lis i Taco Hemingway to para, która nie ujawnia wiele na temat swojego związku i życia prywatnego. Córka dziennikarzy, Kingi Rusin i Tomasza Lisa oraz jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce są na pewno są razem od ponad pięciu lat, choć de facto nie wiadomo, kiedy zaczął się ich związek (spekuluje się, że jeszcze w 2017 roku).

Gdy w 2018 roku zaczęto rozpisywać się o ich związku, internauci zorientowali się, że na okładce albumu „Szprycer” z lipca 2017 roku jest dziewczyna łudząco podobna do Igi, a zatem możliwe jest, że relacja tych dwojga zaczęła się o wiele wcześniej niż sądzimy.

O związku Taco opowiada na własnych warunkach. Robi to za pomocą swoich utworów (polecamy wam przesłuchanie m.in. „Café Belga”). Podobnie Iga - młoda artystka co jakiś czas wrzuca na swój Instagram zdjęcie z chłopakiem bez zbędnych opisów. I mimo, że co jakiś czas media wysnuwają plotki o ich rozstaniu, oni nic sobie z tego nie robią.