Czy to się komuś podoba czy nie, Taniec z Gwiazdami to już od szesnastu (!) lat jeden z ulubionych programów telewizyjnych Polaków. Stacje TVN i Polsat wyemitowały na żywo łącznie już ponad 260 odcinków tego tanecznego show, a każdy z nich gromadził przed odbiornikami kilka milionów widzów. Decyzja co do przyszłości produkcji mogła być więc tylko jedna – jesienią wystartuje kolejna edycja. Kto wystąpi w nadchodzącej, 12. edycji „Tańca z gwiazdami”? Znamy już wszystkie nazwiska!

„Taniec z Gwiazdami 12” - kto wystąpi?

Możemy potwierdzić, że w dwunastym sezonie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w sumie pojawi się dziesięć nowych par, złożonych tradycyjnie z mniej lub bardziej znanych osobowości medialnych oraz profesjonalnych tancerek i tancerzy.

„Taniec z Gwiazdami 12” - uczestnicy

Choć do rozpoczęcia nowej edycji Tańca z Gwiazdami pozostały jeszcze niecałe dwa miesiące, to władze Polsatu uchyliły już rąbka tajemnicy na temat składu kolejnego sezonu programu.

Pierwszą potwierdzoną uczestniczką tegorocznego sezonu Tańca z Gwiazdami została Oliwia Bieniuk, czyli córka zmarłej w 2014 roku aktorki Anny Przybylskiej i emerytowanego piłkarza Jarosława Bieniuka. Osiemnastolatka już od kilku lat stawia swoje pierwsze kroki w świecie show-biznesu: występuje w reklamach, krótkometrażowych filmach i z niemal 200 tysiącami obserwatorów w serwisie Instagram spełnia się w roli influencerki.

Nie jest już tajemnicą, że o Kryształową Kulę i nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych zawalczy wybitny himalaista Denis Urubko. Aktor, instruktor wspinaczki, były żołnierz armii Kazachstanu, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, multirekordzista we wspinaczce górskiej, a od 2015 roku obywatel Polski  – jego udział z pewnością dostarczy widzom wielu emocji.

Możemy już także potwierdzić, że w nadchodzącej edycji programu pojawi się charyzmatyczna fotografka i influencerka Sylwia Bomba, znana telewidzom jako komentatorka hitowego programu stacji TTV, Gogglebox. Przed telewizorem.

Do mediów przedostała się również informacja, że kolejną uczestniczką tegorocznej edycji Tańca z Gwiazdami będzie szalenie popularna na TikToku, Instagramie i YouTubie dwudziestolatka, Kinga Sawczuk.

Zobacz także:

W 12. edycji polsatowskiego show wystąpi także Kajra, czyli Magdalena Kajrowicz, znana również jako żona Sławomira Zapały. Dowiedzieliśmy się tego, oglądając relację z Polsat SuperHit Festiwalu w Sopocie. Bo właśnie wtedy – po występie artystki na scenie w Operze Leśnej – ogłoszono, że weźmie udział także w tanecznym show stacji. To dobra wiadomość dla wszystkich 109 tysięcy fanów, którzy Kajrę obserwują na Instagramie.

Kolejny uczestnik nadchodzącego sezonu show również związany jest ze światem muzyki. Mowa o Radosławie Liszewskim, czyli 45-letnim liderze grupy Weekend i autorze jednego z największych przebojów disco polo pt. Ona tańczy dla mnie. O jego popularności niech świadczy fakt, że oficjalny teledysk do tego skocznego utworu na samym YouTube ma już przeszło 128 milionów wyświetleń.

Telewizja Polsat jak zwykle postarała się o to, aby w programie nie zabrakło osób związanych ze stacją od lat. Jedną z nich jest Piotr Mróz, którego widzowie znają z roli starszego aspiranta Kuby Roguza w serialu Gliniarze. Aktora można była też oglądać m.in. w epizodycznych rolach w Listach do M. 3, Przyjaciółkach, M jak miłość, Komisarzu Alexie i Barwach szczęścia.

Jeśli wydawało Wam się, ze 47-letni Denis Urubko będzie najstarszym uczestnikiem tej edycji Tańca z Gwiazdami, to jesteście w błędzie. Do występów przygotowuje się już bowiem 67-letni Wojciech Węcławowicz, znany w sieci lepiej jako Fit Oldboy (@fit_oldboy). Zrobiło się o nim głośno kilka lat temu, gdy pochwalił się w mediach społecznościowych efektami swojej imponującej metamorfozy. Już będąc po sześćdziesiątce postanowił kompletnie zmienić swój styl życia i jest dziś w naprawdę niesamowitej formie. W 2019 roku zdobył nawet srebrny medal w pięcioboju na mistrzostwach świata w kategorii M65. Myślicie, że na sali tanecznej poradzi sobie tak samo świetnie jak na siłowni?

Następny uczestnik 12. edycji Tańca z Gwiazdami w Polsacie również związany jest ze światem sportu. Jest nim Łukasz „Juras” Jurkowski, czyli komentator sportowy zajmujący się mieszanymi sztukami walki i zarazem jeden z prekursorów tej dyscypliny w naszym kraju. Jest gospodarzem programu Koloseum w Polsat Sport oraz współprowadzącym Ninja Warrior Polska na głównej antenie stacji. Internauci zareagowali na to ogłoszenie bardzo entuzjastycznie. - Chcę już to zobaczyć. Mój faworyt - czytamy w jednym z komentarzy pod postem na instagramowym profilu Tańca z Gwiazdami. - W końcu ktoś znany - dodaje inna osoba.

Ostatnim nazwiskiem w obsadzie programu Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami 12 jest Iza Małysz, czyli żona ikony polskich sportów zimowych, Adama Małysza. Produkcja show podobno zabiegała o jej udział już od lat, dlatego władze Polsatu są teraz bardzo szczęśliwe, że w końcu udało im się przekonać 42-latkę do podjęcia tanecznej rywalizacji. Sama zainteresowana zresztą ponoć też nie kryje ekscytacji.

Iza już nie może doczekać się rozpoczęcia treningów. Wie, że to ogromne wyzwanie, również fizyczne, ale na szczęście ma wielkie oparcie w mężu, sportowcu, który bardzo ją wspiera. Adam jest jej największym kibicem - donosi informator serwisu Pomponik.pl.

Za kogo będziecie najmocniej trzymać kciuki podczas tej edycji?