- To jest trochę taki pojedynek smoków - stwierdził przed pierwszym finałowym występem Marcin Hakiel. Słowa tanecznego partnera Katarzyny Cichopek okazały się prorocze. Finał stał na bardzo wysokim poziomie, a losy Kryształowej Kuli ważyły się do samego końca. Według danych AGB Nielsen Media Research, w czasie finałowego odcinka drugiej edycji "Tańca z gwiazdami", który wyemitowany został w niedzielę, 4 grudnia 2005 roku, odnotowano najwyższy wynik oglądalności. Program śledziło blisko 8 mln osób. 

"Taniec z gwiazdami": finał drugiej edycji programu

W wielkim finale obie pary zaprezentowały po trzy tańce. Jako pierwsi na parkiecie wystąpili Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak. Para numer jeden za jive'a, który do czerwoności rozgrzał widzów i jurorów, otrzymała 38 punktów. - Pięknie, wesoło, z wdziękiem, cudownie - stwierdziła Beata Tyszkiewicz. - Ja przyglądałem się materiałowi z prób i muszę powiedzieć pani Małgosi, że już na próbach zachowuje się pani jak rodowita tancerka - dodał Piotr Galiński. 

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel swój udział w finale rozpoczęli od samby w rytm piosenki "Stayin' Alive". - Pokaż mi tańczącą Kasię Cichopek, a powiem Ci jak wygląda samba - zaznaczyła Iwona Pavlović. Ze słowami "Czarnej Mamby" w zupełności zgodził się Zbigniew Wodecki. Jurorzy nagrodzili parę 39 punktami. 

W drugiej rundzie widzowie mogli podziwiać oba duety w tańcach standardowych. Małgosia i Rafał zatańczyli przepięknego walca wiedeńskiego do utworu "Dumka na dwa serca" z filmu "Ogniem i mieczem". - Ja myślę, że gdyby Jurek Hoffman zobaczył wasz taniec przed ekranizacją to chyba grałaby pani tę rolę - powiedziała Beata Tyszkiewicz. - Rafał też - dodali zgodnie Iwona Pavlović i Zbigniewa Wodecki. Jury jednogłośnie przyznało parze cztery dziesiątki. 

Kasia i Marcin zaprezentowali natomiast ogniste tango, za które otrzymali 39 punktów. - Jeszcze trochę i będziemy mieć mistrzowską parę aktorsko-taneczną - oznajmił Piotr Galiński. 

Przed ostatnimi występami finalistów na parkiecie zaprezentowali uczestnicy drugiej edycji "Tańca z gwiazdami", którzy pożegnalni się z programem we wcześniejszych odcinkach. Przypomnijmy, że w tanecznym show udział wówczas wzięli m.in. Patrycja Markowska, Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski i Jakub Wesołowski. 

W trzeciej i ostatniej rundzie obie pary zatańczyły ułożony przez nich freestyle. Zarówno Małgosia i Rafał, jaki i Kasia z Marcinem ponownie wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i dostarczyli telewidzom oraz jurorom ogromnych emocji. Oba występy ocenione zostały na maksymalną liczbę punktów.

Zobacz także:

Przed ostatecznym werdyktem na parkiecie zatańczyli zwycięzcy pierwszej edycji programu - Olivier Janiak i Kamila Kajak. 

SPRAWDŹ: "Taniec z gwiazdami": finał pierwszej edycji programu z 2005 roku

Po zsumowaniu wszystkich punktów od jury w klasyfikacji oba duety zajmowały ex aequo pierwsze miejsce. O wszystkim zdecydowali widzowie w głosowaniu SMS-owym. Zdaniem publiczności najlepiej zaprezentowali się Katarzyna Cichopek oraz Marcin Hakiel i to oni sięgnęli po Kryształową Kulę. 

- Chciałam podziękować przede wszystkim telewidzom. Kochani, to dzięki wam ta kula jest w naszych rękach - oznajmiła ze łzami w oczach gwiazda serialu "M jak miłość". 

Druga edycja "Tańca z gwiazdami" - klasyfikacja końcowa:

  1. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel (zwycięzcy)
  2. Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak (finaliści)
  3. Jakub Wesołowski i Edyta Herbuś
  4. Agnieszka Rylik i Marcin Olszewski
  5. Piotr Gąsowski i Anna Głogowska
  6. Conrado Moreno i Magdalena Soszyńska
  7. Paweł Deląg i Dominika Kublik
  8. Patrycja Markowska i Michał Skawiński 
  9. Hanna Śleszyńska i Michał Szuba
  10. Piotr Adamski i Blanka Winiarska