Tatuaż grupa krwi - wzory

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś wziąć pod uwagę przy projektowaniu takiego tatuażu, jest określenie twojej grupy krwi. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, nic trudnego. Badanie można wykonać praktycznie w każdym punkcie pobrań, a jego koszt to tylko kilkanaście złotych. Grupa krwi jest określana przez obecność na naszych czerwonych krwinkach specjalnych antygenów, czyli białek uczestniczących w odpowiedzi immunologicznej organizmu. To, jaką mamy grupę krwi, jest dziedziczne, czyli zależy od grup krwi naszych biologicznych rodziców. Grupy krwi występujące u ludzi to: 

  • AB Rh+, AB Rh-
  • A Rh+, A Rh-
  • B Rh+, B Rh-
  • 0 Rh +, 0 Rh-

Najczęściej występującą grupą krwi na świecie jest 0 Rh+, a najrzadziej AB Rh-. Pamiętaj, że twoja grupa krwi umieszczona na tatuażu nie jest informacją braną pod uwagę przez personel medyczny. Jednak bez względu na to, czy zdecydujesz się na ten wzór, czy nie, zawsze warto wykonać takie badanie. Profesjonalne placówki zapewniają badanym osobom kartę z określeniem grupy krwi, która, w przeciwieństwie do tatuażu, jest autoryzowaną informacją braną pod uwagę przez służby ratunkowe w wypadku szybkiej potrzeby transfuzji krwi. 

Kiedy określisz już swoją grupę krwi, możesz zabrać się za planowanie tatuażu. Wzór może zostać wytatuowany sam, napisany wybraną przez ciebie czcionką. Dobry tatuator powinien być w stanie przenieść na projekt nawet twoje własne pismo. Jeśli chcesz, tatuaż może zawierać dodatkowe elementy. Motyw grupy krwi świetnie pasuje do większych wzorów z symbolem serca, linii ekg, czy kropli krwi. Fajnym, symbolicznym połączeniem będzie twoja grupa krwi i znak nieskończoności. Taki projekt świetnie zaprezentuje się jako tatuaż na nadgarstku. Tatuaże z grupą krwi dobrze prezentują się też na przedramieniu, karku, kostkach i obojczykach. Jeśli szukasz bardzo drobnego i minimalistycznego wzoru, możesz wytatuować swoją grupę na krwi na jednym z palców dłoni. To niekonwencjonalne miejsce na tatuaż od kilku lat zyskuje na popularności, a minimalistyczne wzory wytatuowane na dłoniach robią furorę na Instagramie!

Tatuaż grupa krwi - zdjęcia

Zdecydowałaś się na tatuaż z grupą krwi, ale dalej nie masz w głowie konkretnego projektu? Nie masz się czym martwić. Przedstawiamy kilka zdjęć tatuaży z tym wzorem, które podbiły media społecznościowe. Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie! Po więcej zajrzyj do galerii.


 

Tatuaż grupa krwi - inspiracje

Tatuaż grupa krwi dalej jest oryginalnym i raczej rzadko wybieranym wzorem, mimo tego, że od kilku lat zaczął lekko przybierać na popularności. Na wytatuowanie tego motywu zdecydowała się na przykład Małgorzata Kożuchowska. Aktorka posiada subtelny tatuaż ze swoją grupą krwi, umieszczony na nadgarstku. Inne inspiracje na ten wzór możesz łatwo znaleźć na Instagramie czy Pintereście, wpisując w wyszukiwarkę hashtag #bloodtypetattoo.

Grupa krwi jest najczęściej tatuowana jako oddzielny motyw, wykonany ozdobną czcionką. Ten wzór bardzo dobrze prezentuje się, kiedy jest zrobiony w kolorze czerwonym. Jeśli chcesz wpleść swoją grupę krwi w większy projekt, wzór dobrze sprawdzi się w połączeniu z motywami serca, kroplami krwi, czy linią ekg. Często spotykanym pomysłem jest dodanie do tatuażu z grupą krwi napisu albo daty: takie rozwiązanie daje nam możliwość jeszcze większej personalizacji wzoru i sprawienie, że będzie szło za nim głębsze, zrozumiałe tylko dla nas, przesłanie. 

Zobacz także:

Tatuaże z grupą krwi to zazwyczaj małe lub średnie wzory. Z tego powodu najczęściej są one tatuowane są na takich częściach ciała jak dłonie, stopy, kostki, nadgarstki czy przedramiona. Seksownym miejscem, gdzie możesz wytatuować swoją grupę krwi, jest kość biodrowa albo obojczyk. Zrobienie tatuażu w jednym z tych miejsc da ci możliwość łatwego odsłonięcia lub zakrycia wzoru, ze względu na to, co na siebie włożysz danego dnia. Jeśli dalej szukasz inspiracji na swój tatuaż z grupą krwi, zerknij do naszej galerii: zebralałyśmy tam zdjęcia z najfajniejszymi motywami, które udało nam się znaleźć na Instagramie.