Niektóre z wybranych przez nas wzorów tatuaży są zdecydowanie unisex. Inne uchodzą za idealne inspiracje na damski tatuaż na kostce. Bez wątpienia zdobienia tuszem na tej części ciała wyglądają intrygująco, więc warto rozważyć jej ozdobienie, jeśli planujemy tatuaż. W tym miejscu zwykle sprawdzają się mniejsze, nieco minimalistyczne projekty. Ale oczywiście wszystko zależy od twoich indywidualnych upodobań. Niemniej - podsuwamy kilka pomysłów .

Tatuaż na kostce

Tatuaże na kostkach stają się coraz popularniejsze - możemy zobaczyć je u influencerek na Instagramie, jak i dziewczyn, które na co dzień mijamy na ulicy. Oczywiście wtedy, kiedy jest dostatecznie ciepło, aby kostki odsłonić. Okolice kostki wydają się idealnym miejscem na tatuaż. Świetnie prezentują się tutaj zwłaszcza małe, subtelne zdobienia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby projekt rozrósł się również na stopę i/lub łydkę.

Tatuaż na kostce - owoce

Nie tylko dla weganek, lecz po prostu dla tych, które lubią owoce. Wszak te kojarzą się pozytywnie - z latem, wakacjami, beztroską. Owocowe motywy są dziś często wykorzystywane jako nadruki na ubraniach. Uwielbiamy też owocowe emoji. Nic zatem dziwnego, że wybór owocowego wzoru tatuażu jest dość ponadczasowy i zarazem bardzo dziewczęcy. 

Oczywiście najlepiej kierować się następującą zasadą: wybierajmy te owoce, które najbardziej lubimy! Lub których kształt najbardziej nam odpowiada. Dla jednych są to pomarańcze, dla innych banany, jabłka czy ananasy. Sekret tkwi w tym, aby rysunek na kostce prezentował się nieszablonowo. 

Tatuaż na kostce - postacie z bajek

Ulubieni bajkowi bohaterowie i bohaterki mogą zamieszkać nie tylko w naszej wyobraźni, ale także... na naszych nogach! Tatuaże ze znanymi kolorowymi postaciami przypadną do gustu zwłaszcza tym kobietom i dziewczętom, które cenią sobie luz, dystans do świata i poczucie humoru. Wybór jest naprawdę ogromny: począwszy od Scooby-Doo, poprzez Królika Bugsa czy Dextera, a skończywszy na Shreku i Osiołku. Im pokaźniejszy rysunek zechcemy wykonać, tym większą zyskamy swobodę w zakresie doboru bohaterów.

Efektownym pomysłem wydaje się też umieszczenie na obu kostkach tatuaży zbliżonych tematycznie. W ten sposób otrzymamy np. dwa zerkające na siebie Minionki albo przekomarzające się Smerfy. 

Tatuaż na kostce - palmy

To kolejny motyw, który często widzimy na nogach znajomych dziewczyn. I bardzo nam się on podoba! Tu znowu w grę wchodzą pozytywne skojarzenia. I jeśli nawet nie możemy mieszkać w słonecznej Kalifornii, to na własnej kostce możemy mieć tatuaż z palmą. Ale palmy nie są oczywiście jedynymi drzewami wartymi uwiecznienia na skórze. Równie lubiane bywają buki, dęby, świerki czy brzozy. Wzorem niezwykle wdzięcznym okazują się zazwyczaj także listki klonu, tatuowane w rozmaitych (czasem wręcz odblaskowych) barwach.

Tatuaż na kostce - motywy ezoteryczne

Motywy ezoteryczne to również świetna inspiracja, jeśli chodzi o tatuaże w ogóle. Ezoteryczne znaki i symbole po prostu świetnie prezentują się w formie tatuaży. Warto zagłębić się w znaczenie różnego rodzaju ezoterycznych symboli i wybrać taki, który jest nie tylko ciekawy pod względem graficznym, lecz niesie ze sobą bliskie nam przesłanie. 

Tatuaż na kostce - napisy 

Kostka to także świetne miejsce, gdzie możemy wytatuować sobie ważne dla nas hasło, życiowe motto a może po prostu ulubione słowo. A może liczbę? Rok urodzenia? Datę niezapomnianego wydarzenia? Będzie to zapisana na skórze pamiątka, która będzie nam przypominać o tym, co przyjemne i istotne dla nas.