Tatuaż różaniec na ręce 

Motyw różańca jest dobrze znany w świecie tatuażu. Chętnie wybieranymi połączeniami dla tego wzoru jest tatuowanie różańca razem z pąkami róż, krzyżem, ptakami, czy innymi biblijnymi symbolami. Ze względu na wybór wielkości wzoru jesteśmy w stanie wpasować taki tatuaż na praktycznie każdą część ciała. Tatuaż różaniec w połączeniu z krzyżem świetnie ozdobi naszą rękę, dekolt czy żebra. Symbol sznura modlitewnego umieszczony na ciele jest przez niektórych uznawany za talizman, który ma wskazywać im drogę i chronić przed złem. Inni wybierają ten motyw ze względów czysto ozdobnych.

Tatuaże z różańcem najczęściej umieszczane są na przedramieniu. Sznur koralików oplatający rękę często kończy się dobrze widocznym krzyżem. Wytatuowana ‘bransoletka’ w formie różańca będzie wyglądać zjawiskowo zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. 

Ciekawym pomysłem na tatuaż różaniec dla osób, które chcą podkreślić swoją wiarę, jest wzór rąk złożonych do modlitwy, które trzymają sznur modlitewny. Jest to często wybierany motyw przy projektach tatuaży z symbolami religijnymi. Modlące się ręce, które trzymają różaniec, mają zapewnić posiadającej taki wzór osobie ochronę przed siłami zła. Motyw ten świetnie zaprezentuje się, kiedy zostanie wykonany jako tatuaż 3d. Ta technika body artu uwydatnia głębię tatuowanego projektu, a w efekcie wykonany w tej technice tatuaż będzie wyglądał jak małe dzieło sztuki umieszczone na naszym ciele. 

fot. Getty Images

Tatuaż różaniec z krzyżem - znaczenie

Różaniec najczęściej tatuowany jest razem z krzyżem. Nic dziwnego: te dwa wzory pasują do siebie jak ulał i oba posiadają bardzo głęboką symbolikę. O ile przesłanie idące za symbolem krzyża jest dość oczywiste (przedstawia ono mękę Chrystusa), temat symboliki różańca jest trochę bardziej skomplikowany. 

Zacznijmy od garstki historii. Różaniec to w dosłownym znaczeniu po prostu wieniec róż. Słowo to pochodzi ze Średniowiecza, a zaczęło być związane z religią, kiedy wierzący uznali wieniec róż za swoisty symbol modlitwy do Matki Boskiej. 

Różaniec, jako przyrząd do odmawiania modlitw, został spopularyzowany już w XV wieku, przez jednego z mnichów zakonu Dominikanów. Pierwotnie łańcuch modlitewny, który potocznie nazywamy teraz różańcem, był stworzony z myślą o osobach nie potrafiących pisać i czytać: przyrząd ten miał im pomóc w poprawnym liczeniu odmawianych modlitw i zachęcić do częstszego odprawiania tego rytuału. Na przestrzeni wieków formuła różańca była wielokrotnie modyfikowana, jednak jego funkcja pozostała taka sama: sznur różańcowy pomaga poprawnie obliczać ilość odprawionych modlitw. 

Zobacz także:

Jak widzimy, różaniec swoją historię i symbolikę wiąże z Kościołem Katolickim. Mimo tego, że Pismo Święte oficjalnie zabrania umieszczania na swoim ciele symboli religijnych, wielu chrześcijan decyduje się na tatuaż różaniec i krzyż. Często chcą oni w ten sposób po prostu podkreślić swoją przynależność do Kościoła i wiarę. Jednak wiele osób posiadających różaniec na ciele określa ten symbol jako pewnego rodzaju amulet, która ma chronić jego posiadacza przed złem oraz wskazywać drogę wyznaczoną przez Chrystusa. 

Musimy pamiętać, że nie każda osoba posiadająca tatuaż z różańcem i krzyżem jest wierząca albo przynależy do konkretnej religii: niektórzy wybierają te motywy ze względów czysto estetycznych, a znaczenie tatuaży jest dla nich sprawą drugorzędną. 

Tatuaż różaniec - wzory

Tatuaż z różańcem będzie bardzo dobrze prezentował się na kostce i na stopie. Jest to jedno z częściej wybieranych miejsc na tatuaże damskie z tym motywem. Niestety musimy pamiętać, że kostki i stopy to jedne z najbardziej bolesnych obszarów ciała do tatuowania, a sam zabieg może wiązać się ze znacznym dyskomfortem. 

Bardzo klasycznym pomysłem na tatuaż z różańcem będzie umieszczenie tego wzoru na dekolcie. Takie umiejscowienie pozwala nam na wybranie większego wzoru, a do tego różaniec spływający z szyi na dekolt będzie wyglądał jak piękny element biżuterii, który mamy zawsze na sobie. 

Motyw różańca świetnie sprawdzi się, kiedy zostanie wpleciony w większą całość. Projekty wykonane w oldschoolowym stylu, składające się z wielu różnych elementów, często mają w sobie też wzór sznura modlitewnego. Różaniec wygląda dobrze w połączeniu z innymi biblijnymi motywami, takimi jak gołąb, krzyż, czy wieńce róż. Motyw ten jest też często łączony z napisami. Tatuaż różaniec z krzyżem i wybranym przez nas cytatem, na przykład po łacinie, to przepis na efektowną i symboliczną ozdobę ciała, którą będziemy mogli z dumą nosić przez wiele lat. 

Tatuaż różaniec - inspiracje

Motyw różańca jest znany w świecie tatuażu, a co za tym idzie w sieci możemy znaleźć sporą ilość inspiracji, które pomogą nam przy tworzeniu projektu. Tatuaże z różańcem są najczęściej umieszczane na przedramieniu, nadgarstku, stopach czy dekolcie. Motyw ten sprawdzi się również jako tatuaż na dłoni. Na wzór z różańcem zdecydowała się znaczna ilość kobiet show biznesu. Amerykańska aktorka i piosenkarka Nicole Richie posiada subtelny różaniec z krzyżem wytatuowany wokół kostki lewej nogi. Część wzoru zachodzi również na stopę, co sprawia, że tatuaż prezentuje się niezwykle efektownie, gdy celebrytka ma na sobie odkryte buty. Ten wzór wybrała również australijska modelka Ruby Rose, która to natomiast wytatuowała różaniec na jednej z kości biodrowych.

fot. Getty Images

Jeśli rozważasz zrobienie tatuażu z różańcem i szukasz inspiracji, zajrzyj do naszej galerii, w której zebrałyśmy inspiracje.