Tatuaż z imieniem dziecka

Inspiracje do tatuaży imiennych bywają rozmaite. Niektórzy decydują się umieścić na ciele imię swoje, brata lub siostry, inni chcą w ten sposób uhonorować własnych rodziców. Część par wpada na pomysł, aby wytatuować sobie imię drugiej połówki - co oczywiście może być ryzykowne. Nawet najgorętszy związek może się przecież prędzej czy później skończyć, nikt zaś nie ma ochoty patrzeć codziennie na tatuaż przypominający byłego partnera czy byłą partnerkę.

W tym kontekście bezpieczną ozdobą ciała okazują się tatuaże z imionami dzieci - trudno sobie raczej wyobrazić, by miały się właścicielowi kiedykolwiek znudzić albo zdezaktualizować. Co więcej, gotowe wzory takich tatuaży bez trudu znajdziemy w sieci. W razie braku własnej koncepcji, możemy się więc posiłkować doświadczeniami innych.

Tatuaż z imieniem dziecka - znak nieskończoności

Znak nieskończoności można co prawda uznać za dość standardowy pomysł na tatuaż, jednakże dodanie do niego imienia (albo samego inicjału) naszego dziecka znacząco modyfikuje wymowę całego rysunku. Staje się on już nie tylko ozdobą, lecz również dobrą wróżbą dla nowo narodzonego potomka; rodzicielskim życzeniem, aby latorośl wspaniale się rozwijała i osiągała w życiu wielkie rzeczy.

Niektórzy decydują się wzbogacić symbol nieskończoności o dodatkowe elementy, jak na przykład serduszko czy ulubiony kwiat. Taka kompozycja może oczywiście wyglądać bardzo atrakcyjnie, warto jednak zachować pewien umiar w trakcie jej obmyślania. 

Tatuaż z imieniem dziecka - pióro

Symbolika pióra znakomicie współgra z dziecięcym imieniem, stanowiąc wyraz naszych życzeń względem maleństwa, które właśnie pojawiło się na świecie. Pragniemy mianowicie, aby życie dziecka było długie oraz lekkie jak piórko, a ponadto wypełnione przyjemnościami i wygodą. Przy okazji warto też mieć na uwadze, że pióro to symbol piśmienności - to skojarzenie także możemy wykorzystać, dodając naszemu pomysłowi powabu.

Zarówno w przypadku tatuażu ze znakiem nieskończoności, jak i tego z piórem, wielu rodziców decyduje się dołączyć do imienia i rysunku także datę urodzenia swojego dziecka. Wydaje się to posunięciem rzeczywiście trafnym, podkreślającym wagę owej daty. Taki ozdobnik dobrze byłoby wyróżnić odrębną barwą czy krojem czcionki, aby jeszcze lepiej wyeksponować go na ciele.

Tatuaż z imieniem dziecka - małe dłonie i stopy

Ten pomysł odbiega już mocno od standardowych tatuaży z imionami - wiele osób przyzna zapewne, że właśnie w tym tkwi jego siła. Dziecięce rączki i stópki stanowią wyjątkowo wdzięczny wzór tatuażu, który będzie jednocześnie piękną ozdobą ciała rodzica. Samo imię naszej pociechy może się pojawić wewnątrz rysunku albo np. tuż pod nim. 

Zobacz także:

A co z kolorystyką? Czy zasada barwy niebieskiej dla chłopców i różowej dla dziewczynek obowiązuje również w sztuce tatuażu? Niekoniecznie. Jeżeli wymienione kolory nam odpowiadają, nie ma oczywiście przeciwwskazań do ich stosowania, ale potencjalnych wariantów jest mnóstwo. Dziś zdecydowanie odchodzimy od stereotypów.

Tatuaż z imieniem dziecka - zwierzęta

Wkomponowanie dziecięcego imienia w rysunek naszego ulubionego zwierzaka nie jest zadaniem najprostszym. Decydując się na taki tatuaż, powinniśmy poszukać do jego realizacji kogoś legitymującego się bogatym doświadczeniem. Jedynie wówczas zyskamy pewność, że pamiątka spełni nasze oczekiwania.

Jakie zwierzę wybrać? Sporo zależy od oczekiwanej wielkości tatuażu. Na nadgarstku dobrze będzie wyglądała myszka, na plecach - słoń albo tygrys.