Jeszcze do niedawna tatuaże na rękę były kontrowersyjnym tematem. Nie brakowało opinii, że zrobiony na ciele rysunek powinien mieć znaczenie i odzwierciedlać coś, co przeżyliśmy. Bardzo często wiązało się to z tatuowaniem dat lub imion, które umówmy się, są po pierwsze ryzykowne, a po drugie mało classy. Kolejną popularną tendencją były bardzo duże i rzucające się w oczy tatuaże na rękę, które nie pasowały każdemu.

#TinyTattoos, czyli najpiękniejsze tatuaże w wersji mini prosto z Instagrama >>>

Zgodnie z trendem minimalizmu to, co jest modne jeśli chodzi o tatuaże, mocno zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Pracodawcy łaskawiej podchodzą do rysunków w widocznych miejscach, istnieje też większa swoboda co do wybierania wzorów, a tatuażom coraz rzadziej przypisuje się ideologię, za to częściej traktuje jak estetyczny (i trwały) element stylizacji, który odzwierciedla styl danej osoby.  

Jeśli zastanawiacie się właśnie nad swoją pierwszą dziarą, małe tatuaże mogą Was zainteresować. Nie są tak wymagające jak skomplikowane wzory, a zrobienie ich nie zajmuje dużo czasu (co na pewno ucieszy osoby o niskiej wytrzymałości na ból). 

Usuwanie tatuażu: jak skutecznie usunąć tatuaż? >>>

Tatuaże na rękę: inspiracje. Jakie są najpopularniejsze wzory?

Na tatuaże na rękach decyduje się coraz więcej osób. Dużą popularnością cieszą się minimalistyczne wzory, wykonane cienką kreską, które są subtelne i nie rzucają się w oczy. Figury geometryczne, roślinne motywy – od pojedynczych kwiatów po bukietów – a także sylwetki, wykonane jedną linią królują na Instagramie, a tatuażyści wciąż wymyślają kolejne. Symbole, które kojarzą się z wakacjami, np. palmy, kotwice, fale również pojawiają się często w portfolio salonów tatuażu na social mediach. Tatuaże na rękę stanowią uzupełnienie wiosennych i letnich stylizacji, podkręcając outfit i dodając mu charakteru!

Małe tatuaże - najmodniejsze wzory na dłonie i palce

Oczywiście tatuaż może przedstawiać Wasze zainteresowania i to jest wciąż fajne, jeśli wzór jest powiązany z tym, co lubicie robić, np. ze wspinaczką po górach lub windsurfingiem. Istnieje bardzo wiele rysunków, wśród których na pewno znajdziecie pasujący do Was lub taki, który po prostu Wam się podoba. Małe tatuaże na rękę opanowały Instagram. Mają jeden wspólny mianownik - im prościej, tym lepiej, co nie znaczy prymitywnie. Delikatne wzory, np. strzałka, półksiężyc lub napis współgrają zarówno z minimalistyczną stylówką, jak i bardziej szalonymi outfitami. 

Ostatnio coraz większą popularność zyskują także drobne tatuaże na palcach, zarówno po zewnętrznej stronie, jak i z boku. Od kresek po figury geometryczne, proste znaki, np. serce, fala, księżyc czy gwiazda po bardziej subtelne wzory, np. rośliny. Tatuażyści zazwyczaj wykonują je bardzo cienką kreską, dzięki czemu są jeszcze bardziej delikatne. Niewielkie rysunki na palcach stały się modne za sprawą Instagrama, a wiele osób traktuje je po prostu jako zamiennik biżuterii, w tym wypadku pierścionków czy bransoletek. 

Popularnym trendem są także #matchingtattoos, czyli identyczne tatuaże, wykonane z ukochaną i bliską nam osobą. I wcale nie chodzi o imiona czy dwie połówki serca! Możliwości jest o wiele więcej. Matching tattoos także zazwyczaj są małymi tatuażami, które są symbolem łączącej nas więzi z drugim człowiekiem. Sprawdźcie TUTAJ te najmodniejsze >>>

Tatuaże na rękę: inspriacje - w naszej galerii znajdziecie małe tatuaże, zarówno na rękę, jak i palce. Dajcie znać, które wzory podobają Wam się najbardziej.