Co wytatuować sobie na nadgarstku?

Wszystkie tatuaże, również tatuaże na nadgarstku, to bardzo indywidualna sprawa i pamiątka, która zostaje na całe życie. Nie da się ukryć, że wymarzony tatuaż na nadgarstku zdobi go równie wspaniale jak bransoletka. Należy jednak pamiętać, że nadgarstek to miejsce narażone na obtarcia, co wiąże się z mniejszą trwałością wzoru. Dlatego niektóre wzory i kolorystyka, np. kolorowy tatuaż oplatający w nadgarstek w kształcie bransoletki może nie zdać egzaminu. Na nadgarstku najlepiej prezentują się tatuaże minimalistyczne. Wyglądają subtelnie i kobieco, poza tym nigdy nie wychodzą z mody i kosztują od 150 do 300 zł. Chcesz zrobić sobie tatuaż na nadgarstku i szukasz inspiracji? Oto przegląd najmodniejszych wzorów w minimalistycznym stylu.

Damski tatuaż na nadgarstku - dlaczego warto się zdecydować?

Coraz więcej osób decyduje się na tatuaż na nadgarstku, czyli w bardzo widocznym miejscu. Ta odważna decyzja jest spowodowana tym, że podejście do rysunków na ciele zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat – stereotyp wytatuowanych typów spód ciemnej gwiazdy odszedł do lamusa, a na dziary decydują się wszyscy, zarówno starsi mężczyźni, jak i młode dziewczyny. Pracodawcy patrzą na nie łaskawszym okiem, coraz rzadziej przypisuje się im ideologię, a częściej traktuje jak element pełniący rolę trwałej ozdoby.

W ostatnim czasie zmieniło się nie tylko podejście, ale również styl tatuaży. Kiedyś modnymi wzorami były kolorowe, duże rysunki, wykonane grubą i cieniowaną kreską. Obecnie, kiedy jedną z silniejszych tendencji jest minimalizm – czy to w ubiorze, designie czy w lifestyle'u – popularność zdobywają niewielkie, subtelne wzory. Stanowią (nieodłączny) element stylizacji i są kuszącą propozycją, aby podkreślić swój styl. Zastanawiacie się nad tatuażem na nadgarstku, ale nie wiecie do końca, jaki wybrać wzór? Oto nasz przewodnik po najmodniejszych rysunkach.

Usuwanie tatuażu: jak skutecznie usunąć tatuaż? >>>

Tatuaż na nadgarstku – minimalistyczne wzory, wykonane cienką kreską

Nie są nachalne, ale bardzo dziewczęce. Minimalistyczny rysunek, wykonany delikatną kreską to najmodniejszy wybór, jeśli chodzi o tatuaż na nadgarstku. Istnieje szansa, że nigdy Wam się nie znudzi. Musicie jednak poważnie przemyśleć tą decyzję i wybrać uniwersalny wzór, którego nie będziecie się wstydzić w przyszłości. Może być związany z zainteresowaniami: fankom wspinania spodobają się góry, natomiast amatorkom sportów wodnych – subtelna fala morska. Tatuaż na nadgarstku nie musi oczywiście odzwierciedlać hobby, ładne wzory to również dobry wybór! Estetycznymi rysunkami są wszelkiego rodzaju rośliny i kwiaty. W naszej galerii znajdziecie kilka interesujących wzorów.

Tatuaże na rękę: inspiracje. Niewielkie i minimalistyczne rysunki, które zrobicie sobie na dłoni i palcach >>>

Tatuaż na nadgarstku – napisy

Bardziej kontrowersyjne niż wszystkie wzory są napisy. Głównie z powodu sentencji, na które się decydujemy. Istnieje po prostu większa szansa, że szybciej przestanie nam się podobać np. cytat piosenki (który po prostu straci na aktualności) niż jakikolwiek rysunek. Ale dla osób, które są zdecydowane, znalazłyśmy napisy w pięknym stylu, wykonane pochyłą czcionką, często ciężkie do rozszyfrowania na pierwszy rzut oka. Coraz bardziej popularne są również pojedyncze słowa, które mają dla właścicieli tatuaży wyjątkowe znaczenie lub niosą przesłanie i skłaniają do refleksji, np. Chaos lub Utopia.

Zobacz także:

Czy tatuaż na nadgarstku boli?

Wszystko tak naprawdę zależy od progu bólu, co jest bardzo indywidualną kwestią. Zrobienie tatuażu nie należy na najprzyjemniejszych rzeczy, choć niektórzy to lubią. Pamiętajcie, że zawsze możecie poprosić o przerwę w trakcie wykonywania, nawet w przypadku niewielkich wzorów, które nie trwają długo.

Tatuaż na nadgarstku – cena

Ceny tatuaży na nadgarstku są bardzo zróżnicowane. Nawet w przypadku najmniejszych wzorów, zazwyczaj każdy salon tatuażu ustala minimalną cenę, którą trzeba zapłacić za jakąkolwiek dziarę, które zaczynają się od 200 – 300 zł.

Popularne wzory tatuaże na nadgarstku

Jeżeli wciąż szukasz pomysłu na tatuaż na nadgarstku, sprawdź jakie są najpopularniejsze motywy. Możesz zdecydować się na jeden z nich jeżeli to twój pierwszy tatuaż - są ponadczasowe i zawsze aktualne. To odpowiednie wzory, jeżeli nie jesteś przekonana jaki tatuaż umieścić na swoim ciele. Wśród popularnych wzorów tatuaży na nadgarstku znajdziesz:

  • symbol nieskończoności
  • grupa krwi
  • róża w wersji z rozchylonymi lub zamkniętymi płatkami
  • linia życia
  • daty
  • teksty piosenek
  • frazy
  • serca
  • ptaki

Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie inspiracje na minimalistyczne tatuaże na nadgarstku i nie tylko!