Można lubić ją i utwory jej autorstwa albo nie, ale powiedzmy sobie szczerze: Taylor Swift powoli staje się legendą muzyki pop. W październiku 2022 pochodząca ze Stanów Zjednoczonych wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka wydała kolejną płytę. „Midnights”, bo właśnie tak brzmi jej tytuł, momentalnie stały się hitem. Nagrane na nią utwory zawładnęły muzycznymi serwisami streamingowymi. W zeszłym miesiącu dowiedziałyśmy i dowiedzieliśmy się, że gwiazda, jako pierwsza artystka w historii, zajęła pierwsze 10 miejsc na liście Billboard Hot 100. A teraz pobiła kolejny rekord. 

Taylor Swift pobiła kolejny rekord. Ma powody do dumy

Wydanie „Midnights" mogło być przełomowym momentem, jeśli chodzi o karierę Taylor Swift. To właśnie dzięki najnowszemu albumowi bije kolejne rekordy muzyczne. Jaki tym razem? Już zdradzamy. Jak się okazuje, płyta amerykańskiej artystki sprzedaje się lepiej w wersji winylowej niż w formacie CD. Doszło do tego po raz pierwszy od lat 80. ubiegłego wieku. Co więcej, winyl od Amerykanki jest najlepiej sprzedającym się w Wielkiej Brytanii w tym... wieku. To dość nieoczywista sytuacja. Jednak, jak się okazuje, dla Tay nie ma rzeczy niemożliwych. 

Taylor Swift wie doskonale, jak ważna jest promocja przed i po premierze (każdego) albumu. W październiku 2022 gwiazda była szczególnie aktywna w mediach społecznościowych. Promowała m.in. wydanie winylowe. Chodzi głównie o to, że winyle zostały wydane w pięciu wersjach. Każda w innym kolorze. „The Guardian” podaje, że sprzedało się ich już ponad 800 tysięcy egzemplarzy. Wow. Ta liczba naprawdę robi wrażenie.

Taylor Swift powtórzyła sukces Michaela Jacksona

Wcześniej to, czego dokonała Taylor Swift (no i oczywiście jej fanki i fani), udało się Michaelowi Jacksonowi. Król popu sprzedał więcej wydań winylowych niż CD płyty Bad". Było to w 1987 roku. Od tamtego czasu nikomu nie udało się tego dokonać. I nic dziwnego, bo przecież coraz mniej słucha się płyt w ogóle. Nie wspominając już o winylach. Teraz wyznacznikiem są liczby na Spotify czy w innych serwisach muzycznych.