Media społecznościowe sprawiały, że nowe trendy rozchodzą się z prędkością światła. Dzięki nim modele ubrań i dodatków proponowane przez projektantów mają szansę zyskać ambasadorki, za którymi stoją miliony fanów i fanek zafascynowanych ich stylem. Tak właśnie rodzą się największe hity każdego sezonu. Futrzane kapelusze, swetry z nadrukami czy płaszcze z futrem na mankietach i kołnierzu mogłyby nigdy nie stać się przebojami, gdyby nie wsparcie influencerek.

Z tego powodu warto obserwować fashionistki w mediach społecznościowych i sprawdzać, co akurat pojawia się przynajmniej u kilku z nich. Ostatnio robiąc podobne rozeznanie wpadły nam w oko botki na kolorowej podeszwie. Okazało się, że ten trend ma ogromny potencjał, który dostrzegli także projektanci z sieciówek.

Botki na kolorowej podeszwie – botki Bottega Veneta

Charakterystyczne czarne botki z podeszwą w intensywnym kolorze nie pojawiły się znikąd. Ten model zawdzięczamy marce Bottega Veneta. Trend na masywne botki na grubych podeszwach rozpoczął się już w 2019 roku. Już wtedy udział w jego lansowaniu miał dom mody Bottega Veneta. Ciężkie buciory na masywnych podeszwach proponowała wtedy także Prada. Potem trend rozwijały jeszcze inne domy mody. Tego typu botki proponowali też Alexander McQueen i Valentino na jesień-zimę 2020.

Niekończące się interpretacje tego trendu nie mogły się jednak równać z kolejnymi propozycjami marki Bottega Veneta. Mowa o czarnych botkach na kolorowej podeszwie z 2020 roku. Fanką tego modelu stała się między innymi Hailey Bieber. Pomimo że oryginalne buty z kolorową podeszwą wydawały się chwilowym hitem, to zostały na dłużej, a ich rosnąca popularność jasno wskazuje, że w tym temacie nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa.

Botki na kolorowej podeszwie – tańszy model z sieciówek

W kolekcjach na wiosnę-lato 2022 pojawiło się kilka propozycji, które są inspirowane botkami Bottega Veneta. Dzięki temu buty podobne do tych, które uwielbiają influencerki, można kupić w przystępnej cenie. O oryginalnej parze tego domu mody ciężko byłoby to powiedzieć, bo ponad 4500zł to kwota, która może przyprawić o zawrót głowy. Bardzo podobne botki w czarnym kolorze z zieloną, pomarańczową, żółtą lub różową podeszwą znajdziemy jednak już za kilkaset złotych.

Jeżeli szukasz modnych butów na wiosnę-lato 2022, to ten model inspirowany butami Bottega Veneta będzie idealnym rozwiązaniem. W naszej galerii znajdziesz gotowe stylizacje influencerek, które mogą być wskazówką podczas kompletowania własnych zestawów. Według fashionistek botki na kolorowej podeszwie pasują niemal do wszystkiego.