Sukienki, jak i inne ubrania, najlepiej nosić przede wszystkim dla siebie. Dobrze dobrany model, w którym się świetnie czujemy, to bowiem najlepszy strój, na jaki możemy się zdecydować. Jeżeli jednak czasami mamy ochotę zrobić to z myślą o innych, to też nie ma w tym nic złego. W końcu jest wiele takich sytuacji, kiedy możemy tego potrzebować. Profesjonalna stylizacja na rozmowę o pracę, elegancka kreacja do opery lub sukienka, w której zrobi się wrażenie na randce – każdy powód jest dobry, jeżeli tylko tak zdecydujemy. Tym razem skupiamy się na tym ostatnim i bierzemy pod lupę 5 sukienek, które przyciągają spojrzenia. Jeżeli potrzebujesz ubrania, którym ściągniesz na siebie uwagę, to każda z nich będzie strzałem w dziesiątkę. Do tego sukienki, które przyciągają spojrzenia, wcale nie muszą być pstrokate i przesadzone. Wręcz przeciwnie. Wystarczy drobny szczegół, który załatwi sprawę.

Sukienka z rozporkiem

Minimalistyczna mała czarna może być wyjątkowo efektowną kreacją. Często już nawet te najprostsze modele robią dostateczne wrażenie. Dla pewności można jednak trzymać się zasady, że diabeł tkwi w szczegółach. W tym przypadku może to być rozporek. Sukienka z głębokim rozcięciem zawsze robi wrażenie. Na szczęście projektantki i projektanci mody doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dzięki temu taką kreację można kupić w każdym sezonie, bo zawsze znajdzie się marka, która doceni potencjał sukienki z rozporkiem i zaproponuje ją w swojej kolekcji. Nas zainteresował model z czarnego aksamitu z dekoltem halter. Długość midi w tym przypadku pozwala, żeby sukienkę zdobiło długie rozcięcie, które w dowolnym momencie pozwoli wyeksponować nogę.

 

 

Sukienka bez pleców

Prosta sukienka, od której ciężko oderwać wzrok? Opcji jest kilka, a jedną z nich model bez pleców. Tego typu kreacje to gwarancja tego, że będzie się w centrum zainteresowania. Wystarczy tylko znaleźć tę jedyną, a potem zrobić z niej swoją tajną broń. My niezmiennie myśląc o sukience bez pleców mamy przed oczami model polskiej marki Undress Code. Czarna sukienka z weluru z długimi rękawami jest niezwykle klasyczna. Dopiero z tyłu widać, że jej najmocniejszym punktem wcale nie jest minimalistyczny design, a odsłonięte plecy. Jeżeli mielibyśmy wskazać najlepszą sukienkę na randkę, ta to miałaby pewne miejsce na podium. Sama w sobie ma wszystko, czego potrzeba, więc dodatki w jej przypadku to sprawa drugorzędna.

 

 

Zobacz także:

Sukienka z wycięciami

Subtelny rozporek to nie jedyny sposób, żeby z pomocą sukienki przyciągać uwagę. Mniej subtelne są kreacje z wycięciami. Liczy się jednak to, że naprawdę działają. W dodatku w tym przypadku mamy cały wachlarz możliwości. Wycięcia mogą znajdować się bowiem przy dekolcie, po bokach sukienki lub w jeszcze w innych miejscach. Wszystko zależy od wizji projektantki lub projektanta, którzy stoją za konkretnym modelem. Oznacza to, że i w tym przypadku można znaleźć bardziej delikatne i śmiałe rozwiązania. Nam w oko wpadła sukienka polskiej marki, która jest złotym środkiem. Nie można o niej powiedzieć, że jest przesadzona, ale i nie jest przesadnie zachowawcza, a dokładnie taka, żeby nie można było oderwać od niej wzroku.

 

 

Sukienka z siateczkowymi wstawkami

Efektowna sukienka, która odsłania skrawki ciała, może to robić także z pomocą siateczki. Kreacje z takimi wstawkami robią wrażenie za każdym razem. Jeżeli zatem chce się zwrócić uwagę, to taka sukienka może być najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy znaleźć taką, która przyciągnie nasze spojrzenie, a potem testować jej moc na innych. Siateczkowe wstawki mogą świetnie wyglądać w połączeniu z rozmaitymi materiałami. Nas zainteresowało jej zestawienie z welurem. Uwodzicielski model z długimi rękawami i spódnicą sięgająca za kolano robi dodatkowe wrażenie z pomocą rozporka. Wystarczy para klasycznych szpilek lub nawet baleriny i stylizacja z taką sukienką nie potrzebuje już nic więcej.

 

 

Sukienka z głębokim dekoltem

Przeglądając nowe kolekcje w poszukiwaniu sukienki, która przyciągnie nasze spojrzenia, nie mogliśmy oderwać wzroku od modelu z głębokim dekoltem. Kreacja, którą znaleźliśmy w sieciówce zrobiła na nas dobre pierwsze wrażenie, a o to przecież chodziło. Pomimo że skupiliśmy się głównie na czarnych kreacjach, które wydały się najbardziej efektowne, tak w tym przypadku brąz wcale nam nie przeszkadzał. Odstępstwo zrobiliśmy zatem bez mrugnięcia okiem. Długa kreacja z głębokim dekoltem to murowany pewniak, jeżeli chcemy ściągnąć na siebie uwagę. Taka sukienka aż prosi się o efektowny naszyjnik. Taki duet z pewnością nie raz i nie dwa będzie w centrum zainteresowania podczas różnych wydarzeń.