To, jak łatwo wchodzimy z kimś w konflikt albo rozpamiętujemy jakąś nieprzyjemną kłótnię, sprowadza się do cech naszego charakteru. Jeśli jesteśmy pamiętliwi i trudno przychodzi nam wybaczanie choćby najmniejszej głupoty, to może mieć też związek z naszym znakiem zodiaku. Jest grupa kilku znaków zodiaku, które mają ogromny problem z tym, aby wybaczać drugiej osobie i szukają pretekstu do tego, aby wypomnieć komuś jego zachowanie z przeszłości. Zdarza się, że szukają również okazji do zemsty. Wiedząc to, łatwiej będzie unikać czasami zupełnie niepotrzebnych spięć, których efekty mogą ciągnąć się latami albo szybko zakończyć znajomość. Które znaki zodiaku ewidentnie nie lubią wybaczać i są bardzo pamiętliwe?

Znaki zodiaku, które nie potrafią wybaczać. Komu lepiej nie zajść za skórę?

Koziorożec (22.12-19.01)

Jeżeli pokłóciłaś się z Koziorożcem i liczysz na to, że ci wybaczy, to… nie masz na co liczyć. Ale nie dlatego, że Koziorożec z góry przekreśla możliwość wybaczenia, tylko po prostu potrzebuje więcej czasu na odbudowanie zaufania. Jeśli tobie też na tym zależy, musisz uzbroić się w cierpliwość i pod żadnym pozorem nie narzucać się Koziorożcowi. Tym sposobem tylko pogorszysz sytuację, a urażona osoba poczuje się osaczona.

Ryby (19.02-20.03)

Z Rybami bywa różnie. Wszystko zależy od tego, jak bardzo poczuły się skrzywdzone. Jeśli uznają, że krzywda, jaką im wyrządzono jest niewielka i da się ją obronić, potrafią wybaczyć oraz kontynuować znajomość. Gorzej, jeśli poczują się naprawdę urażone i skrzywdzone. Wtedy ciężko jest odbudować z nimi dotychczasową relację i mieć nadzieję na to, że w końcu zapomną o konflikcie. O to w przypadku poszkodowanych Ryb bardzo ciężko.

Skorpion (23.10-21.11)

Podpadłaś Skorpionowi? Oj, może być nieprzyjemnie. Ten znak zodiaku ma spory problem z wybaczaniem, nawet drobnostek, a co więcej – lubi się mścić. Sprawy konfliktowe rozpatruje zero-jedynkowo i potrafi być głuchy na wszelkie tłumaczenia. Jeśli Skorpion uzna, że nie jesteś godna zaufania, to twoje starania i tak nic nie dadzą. Niestety – te znaki zodiaku często wyznają zasadę „oko za oko, ząb za ząb”, więc uważaj, żeby nie pogorszyć sytuacji.

Waga (23.09-22.10)

Wagi nie zawsze dadzą po sobie poznać, że czują się urażone. Może być tak, że będą udawać, ze nic się nie stało i robić dobrą minę do złej gry. Nie ma w tym złych intencji – po prostu Wagi wolą same przepracować pewne rzeczy i nie wydawać przedwczesnych wyroków. Dlatego jeśli czujesz, że zachowałaś się nie fair wobec Wagi, postaraj się pokazać, że naprawdę zależy ci na tej osobie. Jej z kolei najbardziej zależy na swoich bliskich i rodzinie. Jeśli komuś z nich dzieje się krzywda i trudno znaleźć coś na obronę.

Lew (23.07-22.08)

Lwy są bardzo stanowcze i waleczne, a to powoduje, że lubią stawiać na swoim. Tak samo jest w sytuacjach, kiedy czują się dotknięte czy okłamane – jeśli w ich opinii ktoś zaszedł im na skórę tak mocno, że nie zasługuje na wybaczenie, wasze starania, by je odzyskać, mogą na nic się nie zdać. Dla Lwa każdy wyraz braku lojalności czy działania nie fair będzie traktowany poważnie. Uważaj zatem, co mówisz przy Lwie i czy nie pozwalasz sobie na zbyt wiele. Czasami może to mieć bardzo nieprzyjemne skutki.

Rak (22.06-22.07)

Raki są bardzo, ale to bardzo pamiętliwe. Uwielbiają też analizować sytuacje, przez które ktoś nadszarpnął ich zaufanie. Mogą tygodniami, miesiącami, a nawet latami wracać do konkretnej rozmowy czy wydarzenia, jakie doprowadziły do konfliktu. Bądź też przygotowana na to, że Ryba obwieści ci, że wybacza, ale w mimo to będzie szukać okazji do tego, aby wypomnieć ci zachowania z przeszłości.

Zobacz także: