Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej i wszystko wskazuje na to, że będą to święta absolutnie wyjątkowe. Ale niestety, powodów do radości zbyt wielu nie ma, bo trwająca pandemia koronawiursa większości z nas pokrzyżuje plany. Szczególnie, że rząd planuje wydać obostrzenia i to dość surowe. Premier Mateusz Morawiecki poinformował kilka dni temu, że pod uwagę brana jest możliwość ograniczeń w przemieszczaniu się. Zalecił także zrezygnowanie z wyjazdów zagranicznych. A co za tym idzie, utrudnione może być odwiedzanie rodziny oraz bliskich. Póki co dostępny jest jednak tylko komunikat, który i tak wystarczająco określa zupełnie nową rzeczywistość nadchodzących świąt.


7 błędów, które popełniamy, kupując prezenty na święta. Podpowiadamy, jak ich uniknąć! >>>
 

Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Będą obowiązywać w wigilię, święta Bożego Narodzenia i sylwestra

Według obowiązujących zaleceń rządu, w zbliżających się świątecznych imprezach domowych będzie mogło brać udział maksymalnie 5 osób i limit ten nie dotyczy domowników. Czyli restrykcje te trzeba rozumieć tak, że np. na wigilię albo w Boże Narodzenie 5-osobowa rodzina będzie mogła zaprosić jeszcze kolejnych pięciu gości, którzy nie są zameldowani w danym miejscu. Takie same obostrzenia mają obowiązywać również w sylwestra, co jest zazwyczaj kolejną okazję do spotkań w większym gronie, głównie znajomych.

Czy galerie handlowe będą otwarte przed świętami?

Obostrzenia te to część rządowego planu „100 dni solidarności w walce z Covid-19”, opracowanego po to, by w „najbliższych tygodniach nasze życie rodzinne i codzienne obowiązki były trochę bardziej przewidywalne”. - Robimy co w naszej mocy, aby nie zamrażać wszystkich obszarów życia społecznego i gospodarczego, jednocześnie utrzymując niską mobilność społeczną – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Obwieścił również, że od 28 listopada aż do zakończenia świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywały nowe zasady. I w tym czasie zostaną otwarte sklepy oraz punkty usługowe w galeriach handlowych. O świąteczne prezenty nie musimy się więc martwić. Gorzej z tymi, których będziemy chcieli nimi obdarowywać.


Horoskop prezentowy. Czyli najlepsze prezenty na Boże Narodzenie dla każdego znaku zodiaku >>>