TikTok to nie tylko miejsce, w którym warto szukać rozrywki. Obok śmiesznych materiałów wideo są tam też bardzo pomocne treści. W aplikacji znajdziemy między innymi konta beauty ekspertek i ekspertów, którzy nie tylko testują i recenzują konkretne kosmetyki, ale także dzielą się swoimi sekretami dotyczącymi pielęgnacyjnych i makijażowych trików.

Jednym z hitów, który stał się wiralem, okazał się sposób malowania ust. Pełniejsze i bardziej wydatne usta podobają się wielu kobietom. Nie każda z nas może się jednak cieszyć takim efektem bez dodatkowych zabiegów. Okazuje się jednak, że wstrzykiwanie kwasu hialuronowego albo botoksu można zastąpić szybszą, tańszą i bezbolesną metodą. Sprawdź, jak to zrobić!

Powiększanie ust

Pandemia ograniczyła nasz kontakt ze światem zewnętrznym, a na zewnątrz ukryła nasze twarze pod maskami. Taka sytuacja mogła niekorzystanie odbić się na kosmetologii estetycznej, ale stało się odwrotnie. Czas spędzony w domu był świetnym czasem na dojście do siebie po zabiegach. Wiele osób w miarę możliwości epidemiologicznych decydowało się zatem na poprawki, na wykonanie których brakowało wcześniej czasu lub nie było stosownego momentu.

„Mieliśmy 30-procentowy wzrost zapytań o wypełniacze do ust” – powiedział w rozmowie z brytyjskim „Glamour” dr Tijion Esho, założyciel The Esho Clinic. „W rzeczywistości, nigdy nie były bardziej popularne” – dodał.

Jednym z zabiegów powiększających usta, który coraz bardziej zyskuje na popularności, jest „lip flip”, który różni się od tradycyjnych wypełniaczy. Ten zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej daje zupełnie inny efekt, niż użycie kwasu hialuronowego. Jego głównym zadaniem nie jest bowiem wypełnienie ust, ale uniesienie i poprawienie kształtu warg. Z tego powodu daje bardziej naturalny efekt, który może być ciekawą alternatywą dla wyglądu po kwasie hialuronowym. Nie każdy jednak jest tak pewny zmian i chce się decydować na większe ingerencje w swoje ciało. Niektóre z przeszkadzających nam detali można poprawić bez skalpela i igieł. Najlepszym przykładem są właśnie usta, co udowodniły bohaterki z TikToka.

Trik makijażowy z TikToka

Efekt pełniejszych i bardziej wydatnych warg można osiągnąć bez kontaktu z igłami. Istnieją sprytne sposoby, które dają podobny efekt bez ingerencji w nasze ciało. Mowa o mocy makijażowych trików. Skoro konturowanie twarzy sprawiło, że mogliśmy uwydatniać lub maskować jej konkretne obszary, to dlaczego podobnej techniki mielibyśmy nie zastosować w przypadku ust. Już kilka lat temu mieliśmy do czynienia z prawdziwym hitem z tej dziedziny. Wtedy przebojem okazała się konturówka do ust Inglot. Odcień o numerze 74, który do optycznego powiększania swoich warg wykorzystywała Jessica Mercedes wyprzedawał się w tempie błyskawicy i przez wiele tygodni był praktycznie nie do kupienia.

Teraz rękawicę podjęły makijażowe ekspertki i eksperci z TikToka. Wszystko zaczęło się od jednego z najbardziej cenionych artystów makijażowych naszego pokolenia, którym jest Mario Dedivanovic. Ulubieniec Kim Kardashian i osoba stojąca za marką Makeup By Mario w jednym teraz podzielił się wskazówkami, które pozwalają uzyskać efekt „lip flip” przy pomocy konturówki do ust. Koncepcja obrysowywania ust konturówką, którą posłużyła się wcześniej Jessica Mercedes i miliony innych osób, to żadna nowość. Ekspert beauty postanowił jednak ją udoskonalić, żeby dawała jeszcze lepszy efekt. Jego technika polega na uzyskaniu efektu odwróconych ust. Na czym dokładnie polega? Dzięki konkretnemu sposobowi malowania przestrzeń między ustami i nosem wydaje się mniejsza, co sprawia, że usta sprawiają wrażenie bardziej wydatnych. Ten trik makijażowy z TikToka to prawdziwy przebój.

Ta sztuczka wymaga wykonania kreski w miejscu łuku kupidyna na górnej wardze, w przestrzeni pomiędzy nosem, a górną wargą. Następnie musisz lekko zagłębić ołówek po bokach warg (nie przesadzając z kreską), po czym obrysować dolną wargę tylko na środku, a nie po bokach. W ten sposób usta będą wyglądały na bardziej miękkie i większe na środku, a górna warga zostanie podkreślona w sposób, który daje metoda „lip flop”. Po nałożeniu konturówki musisz wykończyć makijaż ust szminką w tym samym lub nieco jaśniejszym odcieniu, co pozwoli dokończyć makijaż. Jeżeli ten opis nie jest wystarczająco klarowany, to zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo przygotowanym przez jedną z influencerek beauty z TikToka.

Zobacz także:

@carsynnlovee

have you tried this yet? ✨ @makeupbymario #makeupbymario #liplift #celebsecrets #makeuphacks #lipliftbymario #fyp #kkwbeauty #lipliner

♬ More Than A Woman - SG's Paradise Edit - Bee Gees & SG Lewis