Wypadające włosy potrafią być utrapieniem. Kiedy po nocy widać je na poduszce, a do tego stale trzeba je ściągać z ubrań albo wyjmować z odpływu w wannie lub prysznicu, to warto zacząć działać. Zwłoka w temacie wypadających włosów może tylko spotęgować problem, a ten dodatkowo może być dość złożony. W pierwszej kolejności warto wziąć pod lupę dietę, bo często niedobory żelaza, witaminy D i innych pierwiastków mogą dawać o sobie znać właśnie w taki sposób. Dodatkowo warto wspierać się także sprawdzonymi kosmetykami, które będą nie tylko hamować wypadanie włosów, ale również stymulować wzrost nowych. Różnego rodzaju wcierki potrzebują czasu, żeby zacząć działać. Często pierwsze efekty widać dopiero po miesiącu regularnego stosowania, ale nie warto się tym zniechęcać. Kosmetyk zagęszczający włosy może po prostu wymagać uzbrojenia się w cierpliwość. Widoczna poprawa często jest zauważalna dopiero po kwartale. Jeżeli tak się nie stanie, może to oznaczać, że problem jest dużo bardziej złożony i wtedy może być konieczna wizyta u dobrego trychologa lub trycholożki, którzy nie tylko zdiagnozują przyczynę, ale opracują także plan leczenia.

Kosmetyk zagęszczający włosy – Jaki kosmetyk wybrać do wypadających włosów?

Kiedy zmagamy się z wypadającymi włosami, to nie ma czasu na półśrodki. Należy działać szybko i zdecydowanie. Z tego powodu liczy się nie tylko sama formuła preparatu na wypadające włosy, ale również odpowiednie stężenie składników, które dzięki temu będę faktycznie mogły działać najlepiej i najszybciej. Na rynku nie brakuje kosmetyków, które dużo obiecują, ale w efekcie nie przynoszą oczekiwanych efektów. Z drugiej strony są jednak kosmetyki na porost włosów, które choć nie są reklamowane na każdym kroku, to zyskują popularność dzięki wzajemnym poleceniom. Koleżanki zachwalają je sobie nawzajem, piszą pozytywne opinie na podstawie własnych doświadczeń lub wystawiają wysoką ilość gwiazdek. W taki sposób nawet bez promocji w telewizji, radiu i na bilbordach kosmetyk na szansę stać się prawdziwym przebojem. Jednym z takich hitów, o których popularności zadecydowała poczta pantoflowa jest serum zagęszczające z peptydami The Ordinary. Z jakiego powodu stał się ulubieńcem w walce z wypadającymi włosami?

Serum zagęszczające z peptydami The Ordinary – Skład

Serum zagęszczające z peptydami The Ordinary nie cieszy się popularnością za sprawą wielkiej kampanii reklamowej, pięknego opakowania lub wsparcia influencerek, które podjęły się współpracy z marką. Zamiast działać na ładne oczy, działa na piękne włosy. Odpowiada za to konkretna formuła, która nie tylko hamuje wypadanie, ale jeszcze stymuluje pojawienie się baby hair. Odpowiedzialna za to jest między innymi kofeina. Składnik, który za sprawą porannej filiżanki pozwala nam się obudzić, może działać także od zewnątrz. Kofeina pobudza mikrokrążenie skóry, co przekłada się na stymulację wzrostu włosów. To tak jakby wcześniej cebulki otrzymywały szklankę wody, a teraz pojawiła się podwójna espresso. Na liście składników jest też potęgujący jej działanie Biotinoyl Tripeptide-1. Ten kompleks peptydowy działa podobnie jak kofeina. Stymuluje mikrokrążenie skóry, co przekłada się na wzrost włosów. Skuteczność tego typu kosmetyków nie może jednak opierać się wyłącznie na działaniu umożliwiającym pojawienie się baby hair.

Bardzo istotne jest także zahamowanie wypadania włosów. W tym celu w składzie pojawił się Acetyl Tetrapeptide-3. Ten kompleks peptydowy działa przeciwzapalnie i zapobiega wypadaniu włosów. Działanie wspierają także: ekstrakt z kwiatów koniczyny polnej, który wspomaga gojenie stanów zapalnych i działa przeciwświądowo, ekstrakt z zielonej herbaty bogaty w antyoksydanty, nawilżający i regulujący pracę gruczołów łojowych, a także ekstrakt z modrzewia europejskiego jako kolejny składnik przeciwdziałający utracie gęstej czupryny.

Serum zagęszczające z peptydami The Ordinary – Jak używać?

Jak używać serum zagęszczające z peptydami The Ordinary? W przypadku kosmetyków hamujących wypadanie włosów istotna jest sumienność. Tylko regularne stosowanie pozwoli zażegnać ten problem, a do tego cieszyć się wysypem baby hair. Z tego powodu serum należy używać codziennie. Raz dziennie, najlepiej wieczorem, należy nanieść kilka kropli kosmetyku na czystą i suchą skórę głowy. Potem warto wykonać delikatny masaż, który pozwoli, żeby serum się wchłonęło. Następnie kosmetyk należy zostawić bez spłukiwania. Przed pierwszym użyciem pamiętaj o wykonaniu testu. Kosmetyki mogą niestety uczulać i ten nie stanowi wyjątku.