Przebarwienia to ciężki orzech do zgryzienia. Niektóre występują po wielu latach, gdy skóra była narażona na długotrwałą ekspozycję na słońce, bez odpowiedniej ochrony. Zaliczają się do skutków tzw. fotostarzenia się skóry. Inne przebarwienia powstają nawet po 2-tygodniowym urlopie bez regularnego stosowania kremu z filtrem. Promieniowane słoneczne odpowiada za nadprodukcję melaniny, którą skóra wytwarza jako tarczę obronną. W ten sposób powstają przebarwienia, które występują głównie na eksponowanych obszarach, takich jak twarz, szyja, dekolt czy dłonie. Ciemne plamki powstają także na skutek zaburzonej gospodarki hormonalnej, alergii czy stanów zapalnych, takich jak trądzik lub niedoskonałości. Jak skutecznie z nimi walczyć, gdy już za późno na zapobieganie? Jeżeli walczysz z tym problemem, zanim udasz się do salonu kosmetycznego na zabiegi rozjaśniające lub pomyślisz o usuwaniu przebarwień za pomocą lasera, wypróbuj ten kosmetyk.

Krem korygujący Senté Cysteamine HSA Pigment & Tone Corrector to broń na przebarwienia

Plamki po niedoskonałościach, przebarwienia po słońcu lub zmiany hormonalne to objawy, z którymi walczy większość z nas. Niektóre z nich można rozjaśnić za pomocą nieinwazyjnych kremów, inne wymagają wytoczenia ciężkich działów, w postaci np. Laseroterapii. Marka Senté opracowała innowacyjny skład, który zwalcza różnego rodzaju przebarwienia w domowym zaciszu. Krem korygujący to receptura, oparta na chlorowodorku cysteaminy oraz opatentowanym analogu siarczanu heparanu. Ten duet nie ma sobie równych w neutralizowaniu przebarwień i przywracaniu skórze jednolitego kolorytu. 

Jak dokładnie działają składniki, zawarte w kremie korygującym Senté? Skuteczność zapewnia cysteamina, która jest substancją rozjaśniającą skórę, stosowaną w leczeniu zaburzeń hiperpigmentacyjnych. To aminotiol naturalnie występujący w komórkach organizmu człowieka jako przeciwutleniacz. Liczne badania udowodniły jego skuteczność. Siarczan heparanu wiąże wodę, dbając o odpowiednie nawilżenie, a dodatkowo umożliwia proces naprawy komórek skóry. Ta wielozadaniowa kuracja korygująca przynosi efekty, jeżeli stosujemy ją regularnie i rozjaśnia przebarwienia każdego stopnia. 

Jak stosować krem korygujący Senté? W przypadku wrażliwej cery należy stosować go co dwa dni lub codziennie przez kilkanaście tygodni, czyli do momentu uzyskania pożądanych efektów. Następnie warto aplikować go raz w tygodniu dla utrzymania efektów – na całą twarz lub punktowo. Podczas pierwszego etapu na początku może pojawić się uczucie ciepła, zaczerwienienie lub suchość, co jest zupełnie normalne. W przypadku utrzymywania się tych objawów, warto skonsultować się ze specjalistą. 

Pielęgnacja Senté to świetna alternatywa dla zabiegów kosmetycznych. Na efekty trzeba poczekać, ale zdecydowanie warto uzbroić się w cierpliwość. To inwestycja w pielęgnację, która zwróci się w postaci neutralizacji przebarwień i zdrowej, odżywionej cery