Z tym, że peeling do skóry głowy to najważniejszy etap pielęgnacji włosów zgodzi się większość trychologów, a także fryzjerów. Regularne złuszczanie skalpu jest tak samo ważne, jak złuszczanie skóry twarzy i ciała. Mimo to często traktujemy ten etap po macoszemu. Peeling skóry głowy może okazać się wręcz zbawienny przy objawach łupieżu, wypadaniu włosów, a także nadmiernym przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów. Jego brak prowadzi nie tylko do zanieczyszczenia skalpu, ale przede wszystkim zatkania ujść mieszków włosowych, co uniemożliwia wyrastanie nowych włosów. I nie pomoże wtedy żadna wcierka do włosów.

Na podstawie własnej praktyki trychologicznej i przeprowadzenia licznych badań trichoskopowych skóry mogę stwierdzić, że skóra ok. 95% osób przychodzących do gabinetu trychologicznego wymaga regularnego peelingu – twierdzi Justyna Grzelak, trycholożka.

Wśród peelingów do skóry głowy wyróżniamy enzymatyczne i mechaniczne. Bardziej uniwersalne i łagodniejsze są te pierwsze. Ich działanie opiera się głównie na kwasach, enzymach owocowych i innych składnikach o właściwościach złuszczających. Drugie z kolei zawierają drobinki, dzięki czemu działają intensywniej, ale nie zaleca się stosowania ich przy wrażliwej skórze głowy. Ja, z polecenia trychologa, stosuję enzymatyczny, oczyszczający peeling go skóry głowy Bandi Tricho-esthetic.

Jak działa enzymatyczny peeling do skóry głowy Bandi Tricho-esthetic?

Peeling do skóry głowy Bandi Tricho-esthetic doskonale odświeża i oczyszcza skórę głowy. Skutecznie i odczuwalnie zmniejsza jej przetłuszczanie się, dzięki czemu włosy dłużej zachowują świeżość. Po zastosowaniu unosi je u nasady. Ma gęstą i żelowo-olejkową konsystencję, a aplikator w postaci pipety umożliwia łatwe nałożenie go na skórę głowy „przedziałkami”. Po rozprowadzeniu go po skalpie skórę ogarnia delikatne i przyjemne uczucie chłodzenia, za co odpowiada wyciąg z mięty pieprzowej. Za działanie peelingu odpowiadają:

  • estry oliwy z oliwek, które chronią barierę hydrolipidową i zapobiegają przesuszeniu skóry.
  • mocznik i kwas mlekowy, które skutecznie złuszczają i usuwają nadmiar zrogowaciałego naskórka, zanieczyszczeń oraz pozostałości po kosmetykach do stylizacji i pielęgnacji. Przy okazji nawilżają skórę głowy.
  • alantoina, czyli substancja o działaniu łagodzącym, nawilżającym i przeciwzapalnym. Zapobiega podrażnieniom i przesuszeniu skóry oraz działa zmiękczająco. Stosuje się ją w pielęgnacji skóry wrażliwej.   
* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką

Stosowanie peelingu do skóry głowy wymaga minimalnego wysiłku. Wystarczy aplikować go raz w tygodniu przez 10 minut przed myciem głowy i włosów. Jego działanie wzmacniam szczotką-masażerem do skóry głowy, który doskonale rozprowadza go po skalpie. Dodatkowo dzięki silikonowym „kolcom” jednocześnie wspomaga złuszczanie naskórka, stymuluje wzrost włosów, a przy okazji gwarantuje przyjemne doznania w postaci odprężającego masażu głowy.

zdjęcie z archiwum prywatnego

Trychologiczny peeling do skóry głowy Bandi – opinie

Peeling został wielokrotnie sprawdzony przez internautki i internautów. Nagradzają go wysokimi ocenami ogólnymi, które w zależności od źródła wahają się między 4.5/5 a 4.9/5. Jak wynika z opinii, wielokrotnie został im polecony przez trychologów. Poniżej możecie przekonać się o przykładowych wrażeniach, które często się powielają.

Zobacz także:

Produkt ten przepisał mi trycholog na łojotokowe zapalenie skóry głowy. Pomógł w skutecznym, ale łagodnym oczyszczeniu skalpu. Jest to drugie opakowanie. Nastoletnia córka również go używa na podobne objawy – napisała internautka Agnieszka na stronie drogerii Cocolita.

Najlepszy z najlepszych – napisała krótko internautka Amanda na stronie drogerii Hebe.

Jeden z najlepszych peelingów do skóry głowy, a testowałam ich już kilka. Wróciłam do niego po przerwie i na pewno przy nim zostanę – uznała użytkowniczka Joanna na stronie drogerii Hebe.

Przy okazji załączam wam też inne peelingi do skóry głowy, które cieszą się najlepszymi opiniami oraz uznaniem użytkowniczek i użytkowników.

* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką
* ceny przekreślone to najniższe ceny w okresie 30 dni przed obniżką