Polskie produkcje cieszą się sporą popularnością wśród subskrybentek oraz subskrybentów platformy Netflix z wielu krajów. Świat zachwycił się m.in. filmami „Sala samobójców. Hejter” w reżyserii Jana Komasy oraz „W lesie dziś nie zaśnie nikt” z Julią Wieniawą. Mówiono także o „365 dniach”, ale w zupełnie innym kontekście. Przypomnijmy, że twórcom i twórczyniom zarzucano m.in. gloryfikację przemocy. W kwietniu tego roku kolejna produkcja made in Poland trafiła do zestawienia najchętniej oglądanych na platformie. W ubiegłym tygodniu domowe seanse trwały łącznie 23 960 000 godzin

„Furioza” z Mateuszem Damięckim jest hitem na Netflix w wielu krajach

Film, o którym mowa, to „Furioza” z Mateuszem Damięckim, Weroniką Książkiewicz i Mateuszem Banasiukiem w rolach głównych. 1 kwietnia dramat sensacyjny w reżyserii Cypriana T. Olenckiego trafił na Netflix, a kilka dni później do zestawienia najchętniej oglądanych produkcji nieanglojęzycznych. Okazał się absolutnym hitem nie tylko w Polsce, ale również w Brazylii, Francji, Czechach, Hiszpanii, Grecji, Belgii, Maroku oraz Chorwacji. 

„Furioza” podbija Netflix. Mateusz Damięcki skomentował sukces filmu, w którym zagrał 

Mateusz Damięcki, czyli filmowy Golden, skomentował globalny sukces „Furiozy” za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. Pogratulował twórcom i twórczyniom, a także podziękował widzom i widzkom. Nie ukrywa dumy, co jest dla niego wyjątkowe, jak również niezwykle satysfakcjonujące. 

Kochani.

Mądry człowiek kiedyś mi powiedział: jak nie masz się czym chwalić, to się nie chwal. A jak masz się czym chwalić, to się chwal.

No to chwalę się:

Furioza @furiozafilm wskoczyła na 1 miejsce wśród nieanglojęzycznych filmów, które w tygodniu od 4 do 10 kwietnia można było obejrzeć w serwisie Netflix. Biorąc pod uwagę, że ranking poza Polską prowadzony jest dopiero od 7 kwietnia, wychodzi na to, że prawie 24 miliony godzin naszego filmu zostało obejrzanych przez widzów w ponad 80 krajach w ciągu 4 dni !!!

Drugi w tym zestawieniu film osiągnął w tym tygodniu liczbę o ponad 10 000 000 godzin mniejszą.

Gratuluję wszystkim, którzy stworzyli film Furioza.

Duma to wyjątkowe i bardzo satysfakcjonujące uczucie.

Zobacz także:

Dziękuję też wszystkim widzom, którzy poświęcili, poświęcają i poświęcą nam swój czas.

Love. 

Wasz #Golden – napisał Mateusz Damięcki na swoim profilu na Instagramie. 

„Furioza” – o czym jest polski film, który zachwycił użytkowników i użytkowniczki Netflix z całego świata?

Jeśli nie oglądałyście i nie oglądaliście jeszcze „Furiozy”, pora nadrobić zaległości. Przypadnie do gustu osobom, które lubią mocne, a do tego bezkompromisowe kino. Jest to bowiem historia policjantki (w tej roli Weronika Książkiewicz), która proponuje swojemu byłemu chłopakowi, by wstąpił do gangu i gromadził informacje o jego członkach, a następnie przekazywał je policji. Jeżeli się nie zgodzi, jego brat trafi do więzienia. Zobaczcie zwiastun: 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.