HBO GO obok Netflixa i Amazon Prime Video jest jedną z największych platform na rynku VOD. I podobnie jak inne platformy, tak też i HBO patrzy głównie na wyniki oglądalności. Jeśli nie są zadowalające, to fanki i fani danych tytułów niestety muszą się zwykle szybko z nimi pożegnać. Taka sytuacja spotkała właśnie pozytywnie przyjęty serial, który zdobył masę nominację do Emmy Award, czyli nagrody określanej mianem „telewizyjnego Oscara”.

Time to say goodbye: „Kraina Lovecrafta” znika z HBO po jednym sezonie

W lipcu do grona skasowanych seriali dołączyła adaptacja powieści Matta Ruffa – pisarza tworzącego w poprzednim stuleciu i jednego z ojców fantastyki naukowej. Mowa o10-odcinkowej „Krainie Lovecrafta”, która swoją premierę miała w sierpniu zeszłego roku. Warto wspomnieć, że jeszcze przed oficjalną premierą krytycy z serwisu Rotten Tomatoes byli zachwyceni produkcją, średnia ich ocen sięgnęła 100%!

fot. materiały prasowe

Serial w pigułce: o czym jest „Kraina Lovecrafta”

O czym opowiada „Kraina Lovecrafta”? Główny bohater zarówno powieści, jak i jej serialowej adaptacji, Atticus Freeman, weteran wojenny, w towarzystwie przyjaciółki Letity i wuja Georga wyrusza w podróż, by odnaleźć swojego zaginionego ojca. Akcja toczy się w Ameryce w latach 50. XX wieku. W główne role wcielają się Johnatan Majors, Jurnee Smollett i Courtney B. Vance. Produkcja utrzymana jest w estetyce horroru, grozy oraz zjawisk nadprzyrodzonych. Dotyka również problemu uprzedzeń rasowych.

„Kraina Lovecrafta”: nominacje do Emmy

Pozytywny odbiór przez widzów i krytyków, a także plany na kontynuację serialu wyrażone przez showrunnerkę Mishę Green nie zapewniły produkcji miejsca na platformie. Kolejna część miała być historią oryginalną, nie opierającą się już na książce, a stworzoną przez zespół produkcyjny. W oficjalnym oświadczeni HBO podziękowało ekipie za współpracę. Pocieszającą wieścią dla fanów są nominacje serialu do Emmy Awards aż w 18. kategoriach, m.in. dla najlepszego aktora, za najlepszy scenariusz czy najlepszą muzykę. Uhonorowanych amerykańskimi nagrodami przemysłu telewizyjnego poznamy pod koniec września. Nie możemy się doczekać!