Maść cynkowa - właściwości czyniące cuda

Ostry trądzik wymaga leczenia dermatologicznego - to na tyle przykra przypadłość, że nie znamy nikogo, kto zwlekałby z decyzją o jego podjęciu. Ale zwykłe pryszcze, które pojawiają się przed okresem, czy po nieprzespanej nocy - na takie wystarczy mieć po prostu sprawdzony patent

Jednym z nich, za który ręczą modelki jest maść cynkowa, występująca często pod nazwą pasty Lassara - to specyfik, który dostaniecie w każdej aptece za grosze. Na czym polega jej sekret? Biała gęsta maź, bo w takiej formie występuje, zawiera cynk, a ten z kolei ma właściwości:

  • osuszające,
  • przeciwzapalne,
  • antyseptyczne,
  • ściągające,
  • ochronne.

Jako antidotum na niedoskonałości skóry stosowany był już w starożytnym Egipcie. Ślady pierwszych przeciwtrądzikowych kuracji znajdziemy nawet w starożytnych manuskryptach Dalekiego Wschodu. Silniejsze działanie będzie miała maść cynkowa z dodatkiem kwasu salicylowego i po taką warto sięgnąć, gdy mamy do czynienia ze świeżymi zmianami lub takimi o ropnym odczynie, natomiast w przypadku tych gojących się wystarczy aplikacja leku w wersji podstawowej.

Maść cynkowa najlepsza na trądzik

Czemu sięgają po niego modelki? Bo tak, jak wszystkie inne dziewczyny doświadczają one trądzikowych zmian w najmniej oczekiwanym momencie i zależy im na szybkich, sprawdzonych rozwiązaniach.

Od siebie dodamy dwie rzeczy, z czego pierwsza to oczywistość - bo mowa o piciu wody w dużych ilościach i rezygnacji z cukru. Druga z kolei to rada dana na ucho, za którą zganiłby nas każdy dermatolog (choć nie odmówiłby jej skuteczności) - na pojedyncze niespodziewane pryszcze w awaryjnej sytuacji polecamy silniejszy od maści cynkowej Skinoren. Sprzedawany w formie maści lub kremu bez recepty zapisywany jest przez lekarza do stosowania na całą twarz. Natomiast stosowany solo, punktowo na zmiany (nawet te najgorzej rokujące) sprawi, że rano po pryszczu nie będzie ani śladu. Ważna rzecz - nie stosujcie na większe partie twarzy bez konsultacji!