Ten szczegół z „Bridgertonów” na pewno umknął waszej uwadze. Ujawniła go Lady Whistledown, któżby inny?!

Jeśli jeszcze, jakimś cudem, nie obejrzałyście do końca Bridgertonów (wiele tracicie!) i nie wiecie, kim jest serialowa Lady Whistledown, nie czytajcie dalej, bo będą spojlery. Jeśli jednak hit Netfiksa obejrzałyście z wypiekami na twarzy, i to już kilka razy, możecie być zaskoczone, że nie udało wam się dostrzec szczegółu, który od początku zdradzał całą tajemnicę. 

Na ukryte w produkcji Easter egg, czyli właśnie szczegół, będącym mrugnięciem okiem w stronę odbiorcy, najczęściej nawiązujący do fabuły,  zwróciła właśnie uwagę Nicola Coughlan, która w Bridgertonach wciela się w Penelope Featherington, czyli, jak się okazuje na końcu, Lady Whistledown. No cóż, jeśli ktoś miał zdradzić tajemnicę, musiała to być ona! 

Nicola Coughan ujawnia Easter egg ukryte w „Bridgertonach”

Lady Whistledown, to znaczy, grająca ją 34-letnia Nicola Coughan, za zakamuflowany przekaz zwróciła naszą uwagę w minioną sobotę, tj. 20 lutego 2021 roku i zrobiła to na swoim Twitterze. To właśnie tam zapytała fanów: 

„Ok, jestem po prostu ciekawa – czy ktoś zauważył ogromne Easter egg o Penelope w pierwszej scenie z jej udziałem w «Bridgertonach»?”

Większość obserwatorów aktorki myślało, że ma na myśli tajemniczą pszczołę, która pojawia się w jednym z odcinków. Inni myśleli, że chodzi o to, że jako pierwsza wskazuje w serialu na dom Featheringtonów. Wśród komentarzy znalazła się też jednak prawidłowa odpowiedź. „Pióro?” – napisał jeden z fanów, a aktorka odpowiedziała: „Ding, ding, ding!”, potwierdzając, ze właśnie o to chodziło. A następnie opowiedziała związaną z tym całą historię. 

„Kiedy kręciłam pierwszą scenę, wybrałam pewien rekwizyt – ogromne strusie pióro (które miała później wpięte we włosy – przyp. red.)” –napisała. I dodała, że miało ono kojarzyć się z gęsim piórem, jakie w tamtych czasach służyło do pisania, będąc atrybutem pisarzy i dziennikarzy. Jeśli więc byliście wystarczająco spostrzegawczy, od razu mogliście wiedzieć, kto w miasteczku prowadzi tajemniczą kolumnę towarzyską. Tylko tyle i aż tyle!