Czasami problemy z naszą cerą można rozwiązać za sprawą jednego dobrze dobranego kosmetyku. Jeżeli borykasz się z matową skórą i szukasz produktu, który rozświetli ją od wewnątrz, to gwiazdy znalazły rozwiązanie. Ten kosmetyk jest prawdziwym hitem!

Pomimo że jego głównym zadaniem jest nawilżanie, to okazało się, że można go wykorzystać także w celu rozświetlenia naszej cery. Lista sławnych nazwisk, które już wypróbowały jego działanie, nie jest krótka.

Jak rozświetlić skórę?

Jesień odbija się negatywnie nie tylko na naszym samopoczuciu, ale także na wyglądzie naszej cery, która staje się bardziej matowa. Pozbawiony blasku wygląd to tylko jeden z problemów, z którymi musi mierzyć się skóra twarzy. Innym kłopotem może być też większe napięcie i jej suchość. To niestety powtarzająca się zmora naszej wypielęgnowanej przez lato cery, która powtarza się cyklicznie za każdym razem, kiedy z drzew zaczynają spadać liście. Spadek temperatury na zewnątrz zawsze oznacza mniejsze lub większe kłopoty dla naszej skóry. Nawet promienna po lecie twarz, od której aż bije blask, może szybko stracić ten efekt.

Pomysłem, który pojawia się jako pierwszy w takiej sytuacji, jest wybór jednego z rozświetlających produktów. Ten sztuczny blask jednak tylko zamaskuje problem, z którym się borykamy. Zamiast wybierać doraźne rozwiązania, najlepiej postawić na kosmetyk, który pozwoli naszej skórze wrócić do formy. Pomimo że trudno uwierzyć w istnienie takiego produktu do zadań specjalnych, to okazuje się, że istnieje i do tego kosztuje niewiele, więc większość z nas może pozwolić sobie na jego zakup. O jego magicznych właściwościach dobrze wiedzą także gwiazdy, które chętnie sięgają po ten kosmetyk do pielęgnacji.

Kosmetyczny hit za niewielkie pieniądze

Z pozoru zwyczajny balsam okazał się kosmetycznym hitem, którego dobroczynne działanie na własnej skórze przetestowały go Beyonce, Meghan Markle, Charlize Theron, Lucy Liu i Nicole Kidman. Niby zwykła emulsja jakich wiele w rzeczywistości jest wielozadaniowym produktem, który może ratować naszą cerę przez wszystkie pory roku. Miano tego cudotwórczego hitu zyskał Eucerin Aquaphor, który prezentowany jest przede wszystkim jako ratunek dla zmęczonej i suchej skóry. Balsam ma za zadanie regenerować oraz tworzyć barierę ochronną. Ten lekki kosmetyk pozwala skórze oddychać, co przekłada się na lepsze efekty. Substancje nawilżające i łagodzące przywracają skórze optymalny poziom nawodnienia i zdrowy wygląd. Opis działania tylko potwierdza tezę, że kluczem do pięknego wyglądu jest zdrowie. Pomimo że wśród jego zalet nie jest wymieniony wpływ na blask skóry, to właśnie za ten efekt pokochały go gwiazdy.

Tani balsam nie kojarzy się z produktem, który dba o perfekcyjny wygląd skóry hollywoodzkich gwiazd albo członkiń rodziny królewskiej. Z tego powodu jest to dość zaskakujący kosmetyk, który jednak pozwala dbać o świetlistą cerę nie tylko na wierzchu skóry, ale właśnie od jej wnętrza. Gliceryna oraz pantenol, które znajdują się w jego składzie, okazały się prostym przepisem na ratunek dla skóry dotkniętej nie tylko kapryśną jesienną lub zimową aurą, ale przez cały rok, kiedy z różnych względów potrzebujemy dodatkowego wsparcia. Jego skuteczność może być też wykorzystywana w wielu innych przypadkach. Możemy nim ratować chociażby spierzchniętą skórę dłoni, która także jest częstym problemem w sezonie jesienno-zimowym.

Gwiazdy używają Eucerin Aquaphor

„Idę do łóżka wyglądając na totalnie tłustą” – powiedziała Beyonce w rozmowie z amerykańskim „ELLE”. „To nie jest tak, że cały czas jestem glamour” – dodała.

W ten sposób piosenkarka podsumowała jeden z używanych przez siebie kosmetyków, a dokładnie balsam Eucerin Aquaphor. Pokazuje to, że nawet gwiazda, która może pozwolić sobie na zakup dowolnych kosmetyków, nie podąża za najdroższymi markami, a szuka skutecznych produktów, które spełnią jej wymagania niezależnie od statusu jaki ma dany brand.

Zobacz także:

„Przed nałożeniem rozświetlacza, rozświetlasz z Aquaphor” – powiedział makijażysta Meghan Markle, Daniel Martin, w rozmowie poświęconej przygotowaniu do ślubu księżnej Sussex, którą przeprowadził „E! Online”.

Na tym jednak przykłady gwiazd używających Eucerin Aquaphor wcale się nie kończą.

„Lekarz zalecił to dla Jacksona. Kiedy zaczęłam używać go na nim, zdałam sobie sprawę, że jest to jeden z najlepszych kremów do rąk w historii. Świetny również na usta” – powiedziała Charlize Theron w rozmowie z „InStyle”.

„Nazywam go Aqua-for-everything” – powiedziała Lucy Liu w rozmowie z „The Strategist”.

Aktorka przyznała, że jest to jeden z tych kosmetyków, bez których nie może żyć. Wymieniła też jego wszechstronne zastosowania. Z jednej strony nakłada go na twarz i spierzchnięte usta, ale z drugiej jest też hitem w pielęgnacji dziecięcej pupy.

„Krem La Mer to mój ulubiony kosmetyk, ale uwielbiam też Aquaphor. Praktycznie nic nie kosztuje, a jest niesamowity dla suchej skóry, którą mam. Nakładam go na twarz i jest bardzo, bardzo dobry” – przyznała aktorka, która zestawiła go z produktem, za który trzeba zapłacić nawet do kilku tysięcy złotych.