Fani i fanki makijażu rok w rok zmagają się z tym samym problemem. Słońce i upalna pogoda zachęcają do noszenia okularów przeciwsłonecznych, jednak te pozostawiają rozmazane ślady po noskach. Rozwiązanie na odwieczny problem znalazła jedna z najbardziej popularnych beauty influencerek na TikToku, Stephanie Hui. Do wykonania jej triku potrzebne są tylko 3 produkty, które zapewne macie już w swojej kosmetyczce! To sprawdzony sposób na odbite noski okularów przeciwsłonecznych, który przyda się nie tylko latem.

@stxph.h MAKEUP HACK OF THE SUMMER must try!! This works sooo well for me  #makeuphacks #summermakeuphack #glassesstruggle #makeuptipsandtricks ♬ original sound - stephhui

Sposób na odbite noski okularów – baza pod cienie do powiek

Stephanie zachęca od nakładania bazy pod cienie do powiek na miejsca, gdzie okulary zazwyczaj dotykają nosa. Większość primerów na powieki jest produkowana na bazie wody, co sprawia, że makijaż dobrze osadzi się na twarzy i nie będzie przemieszczał się nawet w duchocie i w kontakcie z potem. Influencerka nakłada bazę szerokim pędzlem do cieni do powiek, ale delikatne wklepanie produktu palcem serdecznym sprawdzi się równie dobrze. 

Sposób na odbite noski okularów – utrwalacz do makijażu

Spryskujecie twarz utrwalaczem do makijażu po nałożeniu pudru? Influencerka zdradza, że użycie setting spray zaraz po podkładzie lub korektorze sprawdzi się dużo lepiej. Dla tych osób, które wcześniej nie miały kontaktu z utrwalaczami do makijażu – wyjaśniamy. Oprócz trzymania produktów na miejscu, setting spray często ma także właściwości pielęgnujące. Najczęściej spotkamy się ze sprayami, które nawilżają, koją i rozświetlają skórę, a także dają efekt naturalnego glow. Warto pamiętać, aby utrwalacze do makijażu aplikować z odległości wyciągniętej ręki.

Sposób na odbite noski okularów – sypki puder

Na koniec Stephanie zrobiła delikatny baking, które polega na pokryciu pomalowanej już mokrymi kosmetykami twarzy transparentnym pudrem sypkim na kilka minut, a następnie pozbycia się nadmiaru produktu delikatnym, puchatym pędzlem do pudru. Skąd wiemy, że ten sposób sprawdzi się na naszych spoconych nosach? Metoda „zapiekania makijażu” wywodzi się ze środowiska drag queens, które w ten sposób zapewniały sobie nieskazitelny makijaż przez całą noc, pomimo wyczerpujących występów na scenie. 

Sypki puder transparenty można wykorzystać również na noskach okularów przeciwsłonecznych. Wystarczy odrobina produktu i drobny pędzel (sprawdzi się ten, którego używacie do blendowania cieni do powiek).