Klasyka wytyczona przez Coco Chanel

Tweedowe komplety, pikowana torebka, pepitka, ujmujące połączenie bieli i czerni. To wszystko łatwo można skojarzyć z domem mody Chanel. Nie każdy jednak pamięta, że jego założycielka postanowiła również spopularyzować wśród kobiet styl marynarski. Trudno powiedzieć, że był to niegdyś jakiś trend, ale Coco szybko zorientowała się, że prostolinijne biało-granatowe pasy mają w sobie ogromny potencjał modowy. Najpierw sama zaczęła nosić marynarskie bluzki i szerokie białe lub czarne spodnie, a na początku XX wieku było to wręcz feministyczno-modowym manifestem. Kobiety pokochały to zestawienie, a bluzki i t-shirty w pasy stały się klasykiem, mającym się dobrze ponad 100 lat później. Bywają dopasowane, albo oversizowe. Eleganckie, ale i bardziej na luzie. To idealny pomysł na wiosenno – letnie stylizacje. Tym razem zwracamy

Marynarska t-shirt w pasy polo powraca

Styl marynarski jest bardzo modny, ale to nie tylko chwilowy trend, gdyż uchodzi za bardzo uniwersalny. O tej porze roku zdecydowanie warto wyposażyć się bluzkę lub t-shirt w pasy. Szczególnie popularne obecnie są te z kołnierzykiem polo. Łączą w sobie elegancję i sportowy luz. Ich idealnym kompanem będą jeansy, ale i kremowe spodnie typu palazzo, czyli bardzo szerokie. Możemy wybrać ciemne pasy na jasnym tle, ale i zupełne odwrotnie, każdy wariant wygląda efektownie. To zestawienia wpisujące się w styl Chanel, ale nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby nieco poeksperymentować z kolorem. Świetne koszulki w stylu marynarskim znalazłam w popularnych sieciówkach.  Ujęły mnie modele z H&M i C&A. 

Zanim nadejdą upalne dni, to zdecydowanie może przydać się klasyczny blezer w paski, który pasuje w zasadzie do wszystkiego i stanowi świetną bazę codziennych stylizacji. Ciekawą wersją stylu marynarskiego jest też ażurowy sweterek. Ażurowe wykończenie sprawia, że nie będzie nam w nim gorąco, a przy tym wygląda bardzo oryginalnie, z nutką boho. Takie modele znaleźć można w Reserved.