„The Honeymoon”: sprośna komedia romantyczna, o której będzie głośno

Najnowsza, brytyjsko-włoska produkcja wytwórni Lionsgate, „The Honeymoon”, zapowiadana jest bezceremonialnie jako „sprośna komedia romantyczna”. Trafi do kin z kategorią wiekową „R”, co oznacza, że osoby, które nie ukończyły 17. roku życia, będą mogły obejrzeć ją tylko w obecności dorosłych. Brzmi intrygująco? To jeszcze nie wszystko.

W jednej z głównych ról wystąpi bowiem bułgarska aktorka Maria Bakalova (czy też, jak wolą niektórzy, Marija Bakałowa), nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Tutar Sagdijew w „Kolejnym filmie o Boracie”. Tłumacząc swoją decyzję o dołączeniu do obsady „Miesiąca miodowego”, 26-latka stwierdziła, że to obraz, który wywraca do góry nogami schemat opowieści o męskiej przyjaźni, umieszczając w jego centrum silną kobietę.

Ten film mnie zaintrygował, ponieważ został pomyślany jako komedia eskapistyczna, która zmienia klasyczny format filmów o kumplach, włączając silną postać kobiecą, do tego z Europy Wschodniej – mówiła aktorka.

Na tym wciąż nie koniec atrakcji. Oto bowiem u boku Bakalovej zobaczymy samego Lucasa Bravo.  Francuski model i aktor, odtwórca roli Gabriela w hitowym serialu Netfliksa „Emily w Paryżu”, którego ostatnio można było oglądać w komedii romantycznej „Bilet do raju” z Julia Roberts i Georgem Clooneyem,  konsekwentnie poszerza swoje zawodowe portfolio. Tym razem 34-latek wcieli się w czarującego gangstera, który będzie zabiegał o względy głównej bohaterki.

„The Honeymoon”/ „Miesiąc miodowy”: obsada i twórcy

Bakalova i Bravo to niejedyne znane nazwiska, jakie zobaczymy w „The Honeymoon”. Obok tej dwójki w obsadzie „Miesiąca miodowego” znaleźli się także Asim Chaudhry (brytyjski komik, scenarzysta, reżyser i aktor, którego możecie kojarzyć z roli Chabuddy'ego G w mockumentalnym serialu BBC „People Just Do Nothing”, którego był współtwórcą) oraz Pico Alexander (właściwie Aleksander Łukasz Jogałła – amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny polskiego pochodzenia, który ma na koncie udział m.in. w filmie „Wszyscy moi mężczyźni” i serialu „Paragraf 22” na podstawie powieści Josepha Hellera). Na ekranie partnerują im m.in. Marco Valerio Montesano („Tornare”) i Michele Enrico Montesano (L'ispettore Giusti).

Za scenariusz i reżyserię „Miesiąca miodowego” odpowiada Dean Craig, którego znacie z takich realizacji jak: „Zgon na pogrzebie” (2007), „Kochanie, poznaj moich kumpli” (2011), „Kosmiczny przekręt”(2015) czy „Pokochaj, poślub, powtórz” (2020).

Produkcją zajęła się odtwórczyni głównej roli, Maria Bakalova, wraz z Piersem Tempestem i Guglielmo Marchettim. Producentami wykonawczymi są Mario Mazzarotto, Daniele Mazzocca, Andrea Borella i Jo Mabford.

„The Honeymoon”/ „Miesiąc miodowy”: fabuła

Jak informuje Lionsgate, akcja „The Honeymoon” przenosi nas do Włoch. Adam (Pico Alexander) zabiera swoją nową żonę Sarę (Maria Bakalova) do Wenecji na miesiąc miodowy. Pewnego razu mężczyzna wybiera się wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Bavem (Asim Chaundry) na przejażdżkę, która obfituje w ciąg niekończących się katastrof. Wtedy do akcji wkracza Giorgio (Lucas Bravo), czarujący gangster, który zakochuje się w Sarah.

Zobacz także:

By zdobyć serce piękności, zbir pozbywa się Adama i Bava, wysyłając ich za granicę na „misję specjalną”, związaną z handlem narkotykami. Czy bohaterom uda im się prześcignąć słoweńskich gliniarzy, uniknąć kul złoczyńców i wrócić, zanim Sarah odda serce bogatemu i przystojnemu gangsterowi? 

„The Honeymoon”/ „Miesiąc miodowy”: kiedy premiera? Zobacz zwiastun

Światowa premiera filmu „The Honeymoon” („Miesiąc miodowy”) została zaplanowana na 16 grudnia. Produkcja  nie ma (jeszcze?) polskiej dystrybucji, zatem póki co trudno powiedzieć, czy (a jeśli tak – kiedy) trafi do naszych kin. Z pewnością będziemy was informować, gdy tylko coś się zmieni w temacie. Tymczasem zobaczcie zwiastun. Szybka akcja, dużo (nie zawsze inteligentnego) humoru, przepiękne lokacje... No i Lucas Bravo – jeśli nawet nie uda mu się uwieść głównej bohaterki, to was uwiedzie z pewnością.