The Weeknd postanowił spróbować swoich sił w Hollywood. Jak donoszą amerykańskie portale, wykonawca przebojów „Save Your Tears” i „The Hills” zagra w nowym serialu stacji HBO pt. „The Idol”. W odróżnieniu od większości swoich kolegów i koleżanek w branży, którym zamarzyła się kariera aktorska, artysta nie ograniczy się jednak tylko do występu przed kamerą. Zdobywca trzech nagród Grammy został bowiem także współscenarzystą i producentem show.

„The Idol” – twórcy

Poza Abelem Tesfaye, jak naprawdę nazywa się The Weeknd, twórcami serialu są także Sam Levinson ( „Euforia”,  „Malcolm i Marie”,  „Arcyoszust”,  „Kolejny szczęśliwy dzień”) oraz związany niegdyś mocno ze sceną klubową w Los Angeles Reza Fahim. Wszystkie sześć odcinków „The Idol” wyreżyseruje Amy Seimetz, którą możecie kojarzyć z ról w filmach „Obcy: Przymierze”, „Upstream Color”, „Mebelki” i serialu kryminalnego „Dochodzenie”.

„The Idol” – fabuła nowego serialu HBO

Co pewnie nikogo nie zaskoczy, fabuła serialu, przy którym pracuje The Weeknd, powiązana będzie mocno z branżą muzyczną. Główną bohaterką wyczekiwanej produkcji będzie bowiem dobrze zapowiadająca się piosenkarka, która nawiąże skomplikowaną relację z tajemniczym właścicielem klubu w Los Angeles. Enigmatyczny biznesmen okaże się być w rzeczywistości... przywódcą tajnej sekty. Prawda, że zapowiada się niezwykle intrygująco?

„The Idol” – gwiazdorska obsada

Rolę wschodzącej gwiazdy pop, która wikła się w romans z tytułowym bohaterem, zagra córka Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis, Lily-Rose Depp. W „The Idol” pojawią się też m.in. piosenkarz i aktor Troye Sivan oraz nominowana do nagrody Emmy za rolę w filmie „Wybór Gracie” aktorka, a prywatnie była partnerka Ellen DeGeneres, Anne Hache.

Do obsady dołączyli także: Suzanna Son („Red Rocket”), Melanie Liburd („Tacy jesteśmy”), Tunde Adebimpe („Spider-Man: Homecoming”, „Historia małżeńska”), Steve Zissis („Bliskość”), Elizabeth Berkley Lauren („Showgirls”) i Nico Hiraga („Szkoła melanżu”, „Moxie”).

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

My już nie możemy się już doczekać, a wy?

Zobacz także: