Po zobaczeniu zwiastuna większość z nas straciła nadzieję. Rozczarowani byli nie tylko widzowie przywiązani do brytyjskiego oryginału i/lub kultowej już niemal amerykańskiej wersji „The Office PL”. Wszyscy, którzy mieli okazję zobaczyć trailer, jednogłośnie orzekli: to nie ma szansy powodzenia.

22 października, czyli w dniu premiery „The Office PL”, dominują jednak zupełnie inne głosy: pełne entuzjazmu, ochów i achów. Podobają się grubo ciosane żarty, przerysowane postaci, typowo polskie nawiązania. Podoba się reżyseria Macieja Bochniaka, znanego m.in. z „Magnezji” i „Disco Polo”. Podobają się wreszcie aktorzy obsadzeni w głównych: Piotr Polak, Adam Woronowicz i Vanessa Aleksander.

„The Office PL”: Dawid Podsiadło w nowej roli

Akcja „The Office PL” osadzona została w Siedlcach, a dokładnie mówiąc - w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej Kropliczanka. Prezes Michał nie ma skłonności do refleksji, ma jednak dużą potrzebę bycia dostrzeganym i uznawanym. Biznesowe zawirowania na „najwyższym szczeblu” wkraczają w codzienność pracowników biura.

Przeniesienie akcji w polskie realia obyło się bez większych ofiar. Usprawiedliwia ono liczne rozterki i narzekania bohaterów, którzy w biurze utyskują choćby na kłopoty w domu czy kolejki do lekarzy. Małomiasteczkowość wybrzmiewa tu pełną gębą. I nie bez kozery raz na jakiś czas przyjmuje postać Dawida Podsiadły.

Dawid Podsiadło gra w „The Office PL”... Dawida Podsiadłę, który „czasem lubi trollować ludzi", udając, że nie jest Dawidem Podsiadłą. „Małomiasteczkowy on” przeszedł na potrzeby serialu fascynującą metamorfozę. To zasługa Hanki Podrazy – geniuszki tworzenia kostiumów filmowych z ciuchlandów. Fryzura na czeskiego piłkarza, stylowe dresy, wysoko naciągnięte skarpety – stylizacja Dawida jest pierwsza klasa. Idealnie osadza go w siedleckich realiach.

To nie pierwsza serialowa rola lubianego muzyka i piosenkarza – wcześniej można było zobaczyć go m.in. w serialu „Król”, który powstał na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Gościnny występ w „The Office PL” sprawi fankom i fanom muzyka co najmniej tyle samo (a prawdopodobnie nawet więcej) radości! Będziecie oglądać?

 

Zobacz także: