Małgorzata Szumowska to jeden z najbardziej znanych polskich filmowców za granicą. Reżyserka filmów Twarz, Body/Ciało, W imię…, Sponsoring i 33 sceny z życia doceniana była na takich międzynarodowych festiwalach, jak Berlinale czy Locarno. Szumowska ma też na koncie Europejską Nagrodę Filmową. Teraz jej najnowszy i pierwszy anglojęzyczny film The Other Lamb, który miał swoją światową premierę na MFF w Toronto, ma okazję dotrzeć także nie tylko do polskich widzów, gdyż od 27 maja można oglądać na platformie streamingowej Netflix.

Najlepsze filmy o macierzyństwie. Co warto obejrzeć? >>>

Wyprodukowany przez twórców oscarowego hitu Whiplash najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o wychowanej w sekcie dziewczynie, która zaczyna podważać nauki duchowego guru. W roli głównej Szumowska obsadziła wschodzącą gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy (Kraina jutra, Vox Lux, Zabicie świętego jelenia, Królewna Śnieżka i Łowca), a partnerują jej: Michiel Huisman, znany m.in. z seriali Gra o tron i Nawiedzony dom na wzgórzu czy filmu Wiek Adaline oraz Denise Gough (Robin Hood i Też go kocham). Za zdjęcia odpowiada stały współpracownik reżyserki, Michał Englert.

Olga Bołądź została reżyserką. Nakręciła film o aborcji – „Alicja i żabka” >>>

The Other Lamb / Córka boga – o czym jest nowy film Małgorzaty Szumowskiej? Obejrzycie go na Netflix

Nastoletnia Selah (Raffey Cassidy) urodziła się i wychowała w tajemniczej sekcie składającej się z kobiet i sprawującego nad nimi władzę absolutną przywódcy, nazywanego Pasterzem (Michiel Huisman). Mężczyzna jest jednocześnie strażnikiem, nauczycielem i kochankiem kobiet, które dzielą się na żony i córki. Razem żyją w oddalonej od społeczeństwa komunie, nie uznającej nowoczesnej technologii. Choć Selah została wychowana jako córka Pasterza, już wkrótce przejdzie rytuał, dzięki któremu stanie się jego żoną. Seria koszmarnych wizji i wstrząsających objawień sprawia jednak, że dojrzewająca dziewczyna zaczyna kwestionować otaczającą ją rzeczywistość i swoją lojalność wobec niebezpiecznego guru.

Zwiastun The Other Lamb możecie zobaczyć poniżej.
 

Zobacz także: