„The Voice Kids 5” po raz kolejny pokazał, jak wiele utalentowanych dzieciaków jest w naszym kraju. I jak śmiało starają się one spełniać swoje marzenia o śpiewaniu na wielkiej scenie przed milionami telewidzek i telewidzów. 23 kwietnia poznamy kolejnego zwycięzcę programu będącego telewizyjnym hitem.

„The Voice Kids 5”– finaliści i finalistki

Kto wystąpi w wielkim finale piątej „The Voice Kids”? Już dziś wystąpi przed nami dziewiątka finalistek i finalistów, którym udało się pokonać ponad 3000 innych utalentowanych dzieci i dojść aż do tego miejsca w programie. Na scenie pojawią się: Mateusz Krzykała, Julia Bieniek i Max Kononow z drużyny Cleo. W finałowym teamie Tomsona i Barona znaleźli się: Ida Wargskog, Tosia Zakrzewska i Maja Cembrzyńska. Z kolei finalistami z ekipy Dawida Kwiatkowskiego są: Alicja Górzyńska, Laura Bączkiewicz i Piotrek Pączkowski. 

„The Voice Kids 5”– goście specjalni

Ostatni odcinek programu obfituje zwykle w muzyczne niespodzianki. Także tym razem nie zabraknie gościń i gości, którzy swoimi występami uświetnią finałową odsłonę „The Voice Kids 5”. Pierwszym gościem specjalnym okazał się Krystian Gontarz, który zaprezentował swój utwór „Głowa do góry”.

Kolejny występ specjalny zapewnili nam Marcin Maciejczak, zwycięzca trzeciej edycji programu „The Voice Kids”, i Justyna Steczkowska. Zaśpiewali nagraną wspólnie piosenkę „Nie poddawaj się”.

Na scenie „The Voice Kids” pojawiła się też królowa polskiej piosenki, czyli Maryla Rodowicz. Zaśpiewała razem z Cleo, zanim ta zdecydowała, kogo ze swojej drużyny zabiera do ścisłego finału. 

Bez wątpienia bardzo wzruszającym momenty był również występ 7-letniej Amelii Anisovych, który otworzył drugą część programu. Przypomnijmy, że dziewczynka do głębi poruszyła serca ludzi na całym świecie, wykonując piosenkę „Mam tę moc” z bajki „Kraina lodu”, gdy przez sześć dni ukrywała się przed bombardowaniami w kijowskim schronie. Nagranie tego jak śpiewa w piwnicy stało się wiralem. Dziś wieczorem usłyszeliśmy Amelię w utworze „Ukraina to ty”, który wykonała wraz z Amelią Kuształą i Julianną Kytovą w towarzystwie trenerów „The Voice Kids 5”, czyli Cleo, Dawida oraz Tomsona i Barona.

Sara James, która wygrała czwartą „The Voice Kids”, zaprezentowała swój nowy singiel „Nie jest za późno”. Nie był to jednak jej ostatni występ. Kilka chwil później znów pojawiła się na scenie z Marcinem Maciejczakiem i Aniką Dąbrowską (zwyciężczynią drugiej edycji programu). To utalentowane trio zaserwowało nam swoją piosenkę „Lecę”, którą można było usłyszeć także w pierwszym odcinku tego sezonu. Tym razem jednak zaśpiewali oni z trójką finalistów piątej edycji. 

Zobacz także:

 

„The Voice Kids 5”– zwiastun

„The Voice Kids 5”– relacja z finału

Finałowy odcinek jak zwykle został podzielony na dwie części. Pierwsza część rozpoczęła się występem trenerów i wszystkich finalistów, którzy zaśpiewali wspólnie utwór „Heroes” Dawida Bowiego.

Najpierw wystąpiła przed nami dziewiątka finalistek i finalistów, czyli po trzy osoby z drużyny Cleo, Dawida Kwiatkowskiego oraz Tomsona i Barona. Na pierwszy ogień poszła drużyna Tomsona i Barona, czyli Tosia, Ida i Maja. Tym samym chłopaki z Afromental jako pierwsi mieli niełatwe zadanie, by zdecydować, kto z ich drużyny przechodzi do ścisłego finału. Tomson i Baron wybrali Maję Cembrzyńską, która zachwyciła wykonaniem utworu Billie Eilish „Happier Than Ever”. Kolejne były dzieciaki z teamu Dawida Kwiatkowskiego, czyli Alicja, Laura i Piotrek. Zaskoczeniem dla wielu osób było to, że Dawid Kwiatkowski odrzucił jednego z faworytów programu, czyli Piotrka Pączkowskiego, którego chwalili pozostali trenerzy. Dawid ostatecznie postawił na Alicję Górzyńską po tym, jak zaśpiewała balladę „Będę śniła” Edyty Górniak. Na koniec została drużyna Cleo, czyli Mateusz, Julia i Max. Trenerka zdecydowała, że w ścisłym finale powalczy Mateusz Krzykała, który zaśpiewał przebój Michaela Jacksona „Man in the Mirror”. Pierwszą część programu zamknęły występy Mai, Alicji i Mateusza z ich trenerami, ale też w towarzystwie całych drużyn.

W drugiej części przyszedł czas na kolejne solowe występy finałowej trójki. Maja Cembrzyńska z drużyny Tomsona i Barona w wielkim finale wykonała kultowy polski przebój „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena. Alicja Górzyńska z drużyny Dawida Kwiatkowskiego zaśpiewała w wielkim finale piosenkę z filmu „Narodziny gwiazdy”, którą wykonywała Lady Gaga, czyli „I’ll Never Love Again”. Mateusz Krzykała z drużyny Cleo zaśpiewał z kolei utwór Adele „Easy on Me”. Cała trójka dała z siebie wszystko w finale. Niestety nagroda była tylko jedna. Kto wygrał „The Voice Kids 5”?

„The Voice Kids 5”– kto wygrał piątą edycję programu?

Decyzją widzek i widzów piąty sezon „The Voice Kids” wygrał 13-letni Mateusz Krzykała z drużyny Cleo, który nie tylko śpiewa, lecz także gra na pianinie. Chłopiec nie krył ogromnego wzruszenia z powodu wygranej. Warto przypomnieć, że to drugi raz, kiedy wygrała osoba z teamu Cleo. Wcześniej poprowadziła ona do zwycięstwa Anikę Dąbrowską.

Kiedy rodzice wysyłali moje zgłoszenie na casting do „The Voice Kids”, przez myśl mi nie przeszło, że zajdę w programie tak daleko, a co dopiero, że zostanę zwycięzcą piątej edycji show. To jak się czuję jako zwycięzca, jest nie do opisania. Wspominam wszystkie etapy. Jak długo się do każdego z nich przygotowywałem i jak po każdym etapie zostawałem w coraz mniejszym gronie. Czuję jednocześnie duży smutek, że to koniec tej przygody, będę tęsknić za wszystkimi ludźmi, występami, za każdą wylaną kroplą potu, jak i morzem łez po każdej walce. Szczególnie dziękuję całej mojej rodzinie i przyjaciołom za wsparcie oraz troskę. Chociaż ten etap mojej muzycznej wędrówki się skończył, to dziś czuję, że prawdziwa przygoda dopiero przede mną – wyznał tuż po ogłoszeniu wyników Mateusz Krzykała. 

„The Voice Kids” – nagroda

Wygrywając „The Voice Kids” (zwycięzcę wybrali w głosowaniu SMS widzowie i widzki), Mateusz Krzykała zdobył charakterystyczną statuetkę programu „The Voice Kids” (dłoń ułożona w znak zwycięstwa trzymająca mikrofon) oraz 50 000 złotych a także kontrakt z wytwórnią Universal. Czy Mateusz, podobnie jak Roxie, Viki czy Sara Egwu James po wygranej w „The Voice Kids” będzie reprezentować nasz kraj podczas Eurowizji Junior? Zapewne przekonamy się wkrótce. Będziemy was o tym informować! Tymczasem gratulujemy Mateuszowi wygranej. PS. Będzie szósta edycja „The Voice Kids”.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.