The Weeknd, a właściwie Abel Tesfaye zdecydowanie należy do artystów, którzy osiągnęli muzyczny Mount Everest. Zaliczył występ na Super Bowl, zdobył dziesiątki prestiżowych nagród, a jego utwory tygodniami okupowały szczyt listy Billboarda. Muzyk, choć kontynuuje kolejne projekty pod dobrze znanym pseudonimem zapowiada, że niedługo zobaczymy go w zupełnie nowej odsłonie. Zbliżam się do miejsca i czasu, w którym przygotowuję się do zamknięcia rozdziału The Weeknd - przekazał w rozmowie z „W Magazine”. 

The Weeknd rezygnuje z pseudonimu. "Próbuję zrzucić tę skórę i narodzić się na nowo"

O wywiadzie, którego The Weeknd udzielił „W Magazine” piszą dziś chyba wszystkie światowe media. Abel Tesfaye zapowiedział w nim zerwanie z dotychczasowym wizerunkiem i pseudonimem, pod którym stworzył wszystkie swoje hity. Wypowiedź artysty sugeruje, że powodem takiej decyzji jest zmęczenie przyjętym wiele lat temu alter ego:

Przechodzę teraz przez ścieżkę oczyszczenia. Zbliżam się do miejsca i czasu, w którym zamknę rozdział o nazwie The Weeknd [...] Album, nad którym teraz pracuję, jest prawdopodobnie moim ostatnim jako The Weeknd. To jest coś, co muszę zrobić. Czuję, że jako The Weeknd powiedziałem już wszystko, co mogłem powiedzieć - przyznał na łamach „W Magazine”. 

Jednocześnie, The Weeknd zapewnił, że nie przewiduje przerwy w karierzeNadal będę tworzył muzykę, być może jako Abel, ale być może jako The Weeknd. Wciąż jednak chcę zabić The Weeknd. I w końcu to zrobię. Próbuję zrzucić tę skórę i narodzić się na nowo - podkreślił.

Nowe wcielenie The Weeknd. Co z koncertem na Stadionie Narodowym?

W obliczu tych sensacyjnych informacji wielu fanów artysty zaczęło zastanawiać się, co z nadchodzącą trasą koncertową, obejmującą również występ artysty w Polsce, zaplanowany na 9 sierpnia 2023 roku. 

Z wypowiedzi muzyka wynika, że wszystkie koncerty się odbędą, a on sam wystąpi na nich jeszcze jako The Weeknd

Podobnie będzie w przypadku długo wyczekiwanego serialu HBO, „The Idol”, którego Abel Tesfaye jest jednocześnie producentem, współscenarzystą i jednym z głównych bohaterów. Produkcja trafi na platformę HBO Max 5 czerwca 2023 roku, a artysta zamierza promować ją jeszcze jako The Weeknd.

Więcej o serialu przeczytacie w tym artykule:

Zobacz także: