TikTok to dla wielu osób prawdziwa zagadka. Wzbudza też niezwykle skrajne emocje. Z jednej strony słyszy się, że jest to najszybciej rozwijający się serwis społecznościowy na świecie i raj dla kreatywnych twórców internetowych. Z drugiej strony, nie ma przecież miesiąca, w którym media na całym świecie nie donosiłyby o kolejnym niebezpiecznym challenge'u, który niestety robi furorę wśród młodych użytkowników tej aplikacji. Na alarm biją także eksperci od zdrowia psychicznego. Badania psychologów potwierdzają, że królujące na TikToku filtry upiększające (wygładzenie twarzy ustawione jest tam automatycznie na poziomie 30%!) mają bowiem bardzo negatywny wpływ na samoocenę osób wśród osób korzystających regularnie z tej aplikacji. Nie ulega wątpliwości, że w tym oceanie szkodliwych lub zwyczajnie głupich treści mimo wszystko da się wyłowić autentyczne tiktokowe perełki, których śledzenie nie będzie dla nikogo wstydliwym guilty pleasure. Oto kilka z nich.

Godne polecenia konta na TikToku

Brittani Lancaster – pomoc dla osób z zaburzeniami odżywiania

TikTok: @brittanilancaster

Masz piękne ciało! Kluczem jest równowaga – apeluje 23-latka ze Stanów Zjednoczonych, której profil obserwuje już ponad 900 tysięcy użytkowników TikToka. Brittani, która w przeszłości sama zmagała się z zaburzeniami odżywania, dziś pomaga innym, którzy cierpią na bulimię, anoreksję czy mają problemy z odpowiednim postrzeganiem swojego ciała.

@brittanilancaster

I’m always here to build you up!!

♬ original sound - Brittani Lancaster

Kamila – doradctwo i coaching zawodowy

TikTok: kamila_paniodkariery

Uczę konkretnie i lekko jak ogarnąć karierę – twierdzi Kamila i zapewniamy, że mówi prawdę. Nie wiesz, gdzie szukać pracy? Zastanawiasz się, czy CV przygotowane w Canvie to dobry pomysł? Chcesz stworzyć swój własny plan rozwoju kariery? Koniecznie zajrzyj na konto Kamili.

Zobacz także:

@kamila_paniodkariery

Oznacz ważną dla Ciebie kobietę, która powinna o tym wiedzieć ##kobietykobietom

♬ God is a woman choir - Daisy_Bean_Yas

Salt to taste – kuchenne life-hacki

TikTok: salt_to_taste

Ogromna dawka kulinarnych inspiracji dla każdego. Twórca tego konta pokazuje chociażby krok po kroku, jak w prosty sposób wykonać domową wersję cheeseburgera z McDonald's, pyszne lody z brzoskwini w puszce, a także zdradza, co zrobić z kończącym się słoikiem Nutelli.

@salt_to_taste

Strawberries iced tea. For more simple food ideas Follow me on my Instagram Salt_to_taste1 ..

♬ original sound - Salt to taste

Karolina Tuchalska-Siermińska – przydatne wskazówki psychologiczne

TikTok: odnova.net

Konto tej polskiej psycholożki i edukatorki ma już ponad 280 tysięcy obserwatorów. Ani trochę nas to jednak nie dziwi. Karolina w bardzo przystępny sposób przekazuje cenne porady z zakresu emocji, relacji i samoakceptacji, które z pewnością przydadzą się osobom w każdym wieku. Polecamy zarówno młodym ludziom, jak i ich opiekunom.

@odnova.net

Potrafisz odpoczywać?

♬ dźwięk oryginalny - Psycholog, Edukator

Ellie – proste tutoriale rysunkowe

TikTok: direiellie

Bardzo sympatyczne konto, na którym znajdziecie mnóstwo krótkich filmików, pokazujących jak narysować proste wzory, postacie z bajek i popularnych seriali. W sam raz dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z rysowaniem, a nie wiedzą od czego zacząć lub po prostu relaksują się podczas oglądania takich tutoriali.

@direiellie

How I doodle PATRICK from SPONGEBOB SQUAREPANTS ##doodle ##doodles ##doodleart ##spongebob ##patrick

♬ Idiot Friends - Spongebob Squarepants

Meme Mom – stylowo i zabawnie o dawnej modzie

TikTok: karolinazebrowskax

Po obejrzeniu serialu Bridgertonowie zafascynowały was staromodne stroje? Koniecznie zajrzyjcie na konto Karoliny, która na własnej skórze przedstawia prawdę o modzie z dawnych epok. Nie brakuje tam też wzmianek o aktualnych trendach. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fashionistek!

@karolinazebrowskax

ngl pandemic made the ball season really dry ##Bridgerton ##regencyfashion ##1800s

♬ оригинальный звук - vladveid