TikTok cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, w tym Polsce. Popularna aplikacja kojarzy nam się przede wszystkim z mniej lub bardziej skomplikowanymi układami tanecznymi oraz (niekiedy szokującymi) challende’ami, w których udział biorą jej użytkownicy i użytkowniczki. Jednak na TikToku można trafić również na filmy z modowymi, urodowymi, jak również lifestyle’owymi inspiracjami. Ostatnio pisałyśmy m.in. o tiktokerach i tiktokerkach, które udowadniają, że cienie pod oczami mogą być cool. Teraz natomiast wszyscy mówią o glass skin. Na czym polega nowy trend w makijażu? Jak wykonać make-up z efektem szklanej skóry? Sprawdź poniżej.

Trendy w makijażu 2021 – glass skin

Glass skin to trend w makijażu, o którym usłyszałyśmy po raz pierwszy w 2017 roku. Wtedy lansowały go m.in. koreańskie celebrytki. Ostatnio znowu zrobiło się głośno o makijażu z efektem szklanej skóry, a to dzięki tiktokerce @gwmakeup oraz opublikowanemu przez nią wideo. Na czym polega ten trend? Spieszymy z odpowiedzią! Chodzi o to, by za pomocą zaledwie kilku kosmetyków nadać skórze mocne, a zarazem naturalnie prezentujące się glow. Glass skin z całą pewnością przypadnie do gustu fankom minimalistycznego makijażu. 

Glass skin – jak wykonać makijaż z efektem szklanej skóry, który jest hitem na TikToku?

Jak wykonać glass skin make-up? To prostsze niż mogłoby się wydawać. Do stworzenia tego rodzaju makijażu potrzebujesz tylko czterech produktów, które (prawdopodobnie) masz już w swojej kosmetyczce. Z viralowego filmu dowiadujemy się, że wystarczy zmiksować ze sobą odrobinę kremu nawilżającego, bazy pod makijaż, podkładu oraz rozświetlacza (koniecznie w płynie), a następnie równomiernie nałożyć na twarz. Najlepiej za pomocą gąbeczki do makijażu albo odpowiedniego pędzla. Efekty są naprawdę zachwycające!

Dokładną instrukcję znajdziesz w poniższym wideo. Sprawdź, jak tiktokerka @gwmakeup wykonuje makijaż z efektem szklanej skóry, który stał się viralem w popularnej aplikacji. 

 

@gwmakeup

Your 2nd @ has to buy you these products #glassskin #makeuptips #makeuphacks #beautytips #koreanskin #koreanskincare #makeup #skincarehack #fyp

megan thee stallion meets travis porter - amorphous

Tanie podkłady (do 50 zł) z dobrym składem, które warto wypróbować >>>