Próbujesz zatuszować cienie pod oczami? Zapomnij! Teraz je... domalowujemy!

Mam je od zawsze  – i to niezależnie od tego czy zarwę noc, czy prześpię 8 godzin. Tym bardziej cieszę się, że świat spojrzał na nie nie tylko bardziej łaskawym, ale wręcz pożądliwym okiem. Do tego stopnia, że na TikToku narodził się nowy makijażowy trend – teraz zamiast tuszować cienie pod oczami, domalowujemy je! Właściwie... czemu nie?! 

Co zrobić, by włosy były gęstsze? Ten tutorial z TikToka stał się wiralem! >>>

Efekt podkrążonych oczu – Urodowy trend 2021 rodem z TikToka

To zasługa TikTokerki Sary, która na swoim profilu @sarathefreeelf opublikowała wideo, na którym najpierw rysuje pod oczami ciemne kreski, a następnie rozciera je palcami, by za pomocą makijażu osiągnąć efekt podkrążonych oczu, który dotychczas postrzegany był jako problem. I, jakby się nad tym zastanowić, właściwie nie wiadomo dlaczego.

Jeśli więc, tak jak ja, masz naturalne cienie pod oczami, nie musisz już nakładać na nie solidnej warstwy korektora (no chyba, że chcesz) – uwierz, że są mają swój urok! A jeśli zawsze ci się podobały, ale ich nie masz, zawsze możesz pomóc sobie makijażem (no chyba, że nie chcesz). Z pomocą przychodzi wspomniane powyżej wideo: 

@sarathefreeelf

 

GREEK TRAGEDY REMIX - Laura

Jak widać, nie zajmuje to wiele czasu, a jedyne czego potrzebujesz to cienie do oczu w sztyfcie (ewentualnie gruba kredka do oczu). W jasnobrązowym, o ton ciemniejszym od twojej karnacji odcieniu.

Choć nam wydaje się fajny, tutorial @sarathefreeelf podzielił internautki – spotkał się zarówno z entuzjazmem, jak i falą krytyki. Bo choć część dziewczyn, potraktowała go jako inspirację i zachętę, by rozstać się z korektorem, inne – poczuły się urażone. W komentarzach pojawiły się więc zarówno głosy: „W końcu robimy z tego trend? Rozpłaczę się. Dzięki Bogu, tak się cieszę!”, jak i „Zawsze źle się czułam z powodu moich cieni pod oczami, to wideo mnie wkurza”. Głos zabrała więc sama TikTokerka, nie pozostawiając wątpliwości co do tego, jakie miała intencje, zamieszczając filmik w sieci. „Zacznijmy traktować cienie pod oczami normalnie – są piękne” – napisała. My się zgadzamy, a ty?

To najbardziej cool trend w koloryzacji włosów w 2021 roku! Pokochają go (nie tylko) fanki balejażu >>>

Zobacz także: