Kilka sezonów temu do łask powrócił balejaż. I wszystko wskazuje na to, że charakterystyczna koloryzacja włosów pozostanie w trendach na dłużej. W 2021 roku topowi styliści fryzur lansują bowiem Reverse Balayage. Czym charakteryzuje się tak zwany odwrócony balejaż? Do kogo pasuje tego rodzaju koloryzacja? Jesteśmy przekonane, że ten trend przypadnie do gustu dziewczynom, które chciałyby subtelnie i stopniowo „przejść” z blondu do brązu na włosach. 

Modna koloryzacja włosów 2021: Reverse Balayage

Odwrócony balejaż robi prawdziwą furorę w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem. Na czym polega jego fenomen? Spieszymy z odpowiedzią! Reverse Balayage (w przeciwieństwie do balejażu w wersji klasycznej) polega na podkreśleniu ciemniejszych pasm, a także na dodaniu im głębi. Poprawnie wykonany Reverse Balayage prezentuje się nie tylko ultra stylowo czy szykownie, ale również naturalnie

Co ważne, od Ciebie (i oczywiście od fryzjera czy fryzjerki, która dba o Twoje włosy) zależy, jakie efekty otrzymasz. Wykonując odwrócony balejaż, można bowiem na różne sposoby pracować nad wspomnianą już głębią. Warto również pamiętać o tym, że przejście między jasnymi i ciemnymi kosmykami powinno być subtelne, wręcz płynne. 

Reverse Balayage – komu pasuje?

Reverse Balayage to modna koloryzacja włosów 2021 dedykowana blondynkom. A szczególnie tym, które chciałyby wrócić do swojego naturalnego koloru włosów. Jeżeli należysz do tego grona, możesz mieć pewność, że będzie to stopniowy i bezbolesny powrót. 

Co z dziewczynami, których włosy są zbyt ciemne, by wykonać tego rodzaju koloryzację? Pamiętaj, że nie ma rzeczy niemożliwych. Profesjonalni fryzjerzy oraz fryzjerki radzą, aby brunetki, którym podoba się Reverse Balayage, wykonały… klasyczny balejaż na swoich kosmykach. Jeśli wraz ze swoim stylistą albo stylistką fryzur skupicie się na podkreśleniu głębi włosów, efekty będą bardzo podobne (i równie modne!). 

Reverse Balayage jest bardzo uniwersalny. Świetnie prezentuje się zarówno na włosach prostych, jak i długich. Do tego na niemal każdej długości. Niezależnie od tego, czy Twoje kosmyki sięgają ramion, łopatek czy talii, możesz mieć pewność, że będziesz wyglądać świetnie. 

Reverse Balayage – inspiracje

Szukasz inspiracji na Reverse Balayage? W takim razie zajrzyj na instagramowe profile influencerek oraz profesjonalnych stylistów i stylistek fryzur. Kilkanaście zdjęć z tą modną koloryzacją włosów 2021 w roli głównej znajdziesz również w naszej galerii (na górze strony). Na pewno wśród naszych propozycji znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. 

Zobacz także:

Modna koloryzacja włosów 2021 – co jest modne w tym roku?

Reverse Balayage to jeden z trendów w koloryzacji włosów na 2021 rok. Co jeszcze jest teraz modne? Do grona najmodniejszych kolorów włosów należą obecnie głębokie odcienie brązu, tak zwany renesansowy rudy (a to za sprawą serialu Gambit królowej i charakterystycznej fryzury Beth Harmon) oraz blond inspirowany ikonami stylu z lat 70., np. Sharon Tate. 

Modne kolory włosów na 2021 rok? Wśród 7 najmodniejszych jest kilka zaskoczeń >>>