Modne kolory włosów 2021: 7 najpopularniejszych odcieni 

Wśród najmodniejszych fryzur na 2021 rok, macie już swoją faworytkę? Świetnie! Teraz pora wybrać kolor. A jest w czym wybierać, bo styliści fryzur zadbali, by wśród najpopularniejszych na ten rok odcieni nie zabrakło propozycji zarówno dla blondynek, szatynek, jak i rudych. Nie możecie się zdecydować? Los wam sprzyja – w 2021 roku modne będą między innymi włosy dwukolorowe. Zapomnijcie o nudzie, odważcie się na więcej! Wyjaśniamy, co i jak.

Jakie kolory włosów będą modne w 2021 roku?

1. Modne kolory włosów 2021: Seventisowy blond

Wciąż jedną z najsilniejszych inspiracji są lata 70. Widać to nie tylko w naszych szafach, ale i na głowach. Królują długie włosy i długie gęste grzywki (typu curtain bangs – ulubiona grzywka Francuzek), a także popularny w tamtym okresie odcień blondu – złoty, niemalże marchewkowy. Taki, jaki nosiła nieodżałowana Sharon Tate (żona Romana Polańskiego zamordowana przez bandę Mansona). Zapomnijcie więc o chłodnej platynie, w 2021 roku blondy będą o wiele cieplejsze – miodowe-marchewkowe. Kolejny przykład? Fryzura Julii Stegner – modelki, którą na Instagramie obserwuje prawie 100 tysięcy osób (zdjęcie główne). Influencerka doszła do perfekcji, bo do długich blondwłosów z grzywką nosi sukienki w kwiaty, obszerne swetry i modne od kilku sezonów kożuchy.

Sharon Tate, 1967 rok / fot. Getty Images

2. Modne kolory włosów 2021: „Tonalny brąz”

Szatynki także postanowią rozjaśnić nieco włosy, bo w 2021 modne będą o kilka tonów jaśniejsze refleksy – jeden, dwa, kilka... Tak by włosy wyglądały jak rozjaśnione od słońca jak podczas egzotycznych wakacji. Cała sztuka polega jednak na tym, by jaśniejsze pasemka naturalnie wpisały się w fryzurę – jak gdyby nigdy nic. Wyraźne pasma (balejaż) już dawno są passé.

3. Modne kolory włosów 2021: Gambitowy (renesansowy) rudy

Oglądałyście hit Netfliksa „Gambit królowej”? W takim razie na pewno zwróciłyście uwagę na fryzurę głównej bohaterki. W 2021 modne będzie nie tylko retrouczesanie, będące znakiem rozpoznawczym Beth Harmon (w tej roli Anya Taylor-Joy), ale i kolor jej włosów – nasycony rudy w renesansowym wydaniu. 

4. Modne kolory włosów 2021: Pink power

Chcecie jeszcze bardziej się wyróżniać w tłumie? W tym roku nie będzie to trudne. Do łask wracają bowiem włosy w intensywnie różowym kolorze. Według wyszukiwarki Google zainteresowanie odcieniem wzrosło w ostatnim czasie aż o 900%! Cóż, pandemia sprawiła, że staliśmy się – i chcemy być – coraz odważniejsi. Nie dość, że w czasie lockdownu, na własną rękę (wiadomo!) eksperymentowaliśmy z kolorami, nierzadko wybierając pastelowe odcienie to teraz mamy chęć na bardziej intensywne kolory. I to z jakim efektem!

Zobacz także:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @jemazhair

5. Modne kolory włosów 2021: Włosy dwukolorowe

Tegorocznym hitem będą także włosy dwukolorowe. I opcje są tu dwie. Albo kontrastowym kolorem potraktujemy włosy tuż przy przedziałku, tak by powstało tzw. „kolorowe pióro” (pomysł na fryzurę zaczerpnięty został z pokazu Driesa Van Notena na jesień-zimę 2020/21). 

Albo na inny odcień należy ufarbować spodnią warstwę włosów. Jak? Efekt najlepiej oddaje poniższe zdjęcie. A fryzura najlepiej sprawdzi się, jeśli lubicie górną część włosów zebrać w niedbały koczek, a resztę zostawić rozpuszczone. 

Niezależnie od tego, którą wersję wybierzecie, pamiętajcie by jeden z kolorów był zaskakujący i wyrazisty. Zieleń, kobalt, róż i żółty – to one rządzą w tym sezonie. 

6. Modne kolory włosów 2021: Money piece

No dobrze, wracamy na ziemię. Mniej radykalny lecz równie modny kolor włosów na 2021 rok? Money piece, czyli odcień, którego popularność rozpoczęła się ubiegłego lata, między innymi za sprawą Beyoncé. W tym przypadku włosy także nie są w jednolitym kolorze – fryzura money piece to nic innego jak mniej lub bardziej rozjaśnione pasma z przodu, okalające twarz.

Tu także można zaszaleć z kolorami, stawiając na te mocno kontrastowe albo nawet fluo, ale nie trzeba – kosmyki przy twarzy mogą być zaledwie o ton lub pół jaśniejsze od pozostałych włosów. Możliwości jest wiele. 

7. Modne kolory włosów 2021: Ombre

Do łask wraca też ombre, czyli efekt cieniowania na włosach – tak by u nasady były ciemniejsze, a przy końcówkach rozjaśnione. Możliwy do osiągnięcia przy każdym kolorze włosów.