Każda z nas wie, jak nakładać podkład. Niektóre z nas robią to intuicyjnie, inne korzystają z rad przyjaciółek, a pozostałe podpatrują techniki blogerek. Popularną metodą jest rozprowadzenie kosmetyku na całej twarzy za pomocą kropek, a następne równomierne „wklepanie” podkładu palcami, pędzlem lub beautyblenderem lub inną zwilżoną gąbeczką. Technika, którą lansują znane makijażystki na czele z Zoë Taylor, współpracującą z m.in. Chanel i odpowiadającą za makijaże takich gwiazd jak Jorja Smith i Lucy Boynton, różni się od tego, co znamy. Jest nieco bardziej czasochłonna i wymaga więcej precyzji, ale zapewnia naturalny efekt drugiej skóry. W jaki sposób najlepiej nakładać podkład? Sprawdźcie poniżej.

Jak nakładać podkład: dzięki tej metodzie uzyskasz efekt drugiej skóry

Bardzo ważną rzeczą, o której nie możemy nie wspomnieć, jest dobór odpowiedniego podkładu. Niestety istnieje tylko jeden sposób, dzięki któremu odnajdziemy produkt w 100% dopasowany do potrzeb naszej cery. Metoda prób i błędów to jedyna opcja, która pozwoli odkryć najlepszy podkład. Gdybyście potrzebowali pomocy, sprawdźcie ranking podkładów wszech czasów TUTAJ >>>.

Po pierwsze, jeśli chcemy mieć pewność, że podkład utrzyma się na twarzy cały dzień, konieczne jest stosowanie bazy pod makijaż. Najlepiej takiej, która nie obciąży skóry. Lekki nawilżający primer zapewni „przyczepność” podkładu. Niewielką ilość należy zaaplikować w strefie „T”, czyli na czoło, nos i brodę.

Kolejną, kluczową zasadą, która prawdopodobnie zmieni Wasze podejście do makijażu, to miejsca, na które makijażystka Zoë Taylor rekomenduje nakładać podkład. Proponuje ona skupić się tylko na tych miejscach, które wymagają korekty, tzn. zaczerwienionych obszarach i tych ze skłonnością do świecenia się (czyli strefa „T”). Skóra przy nosie i pod oczami zazwyczaj wymaga większego pokrycia podkładem, ponieważ jest zaczerwieniona i ciemniejsza. W tym celu warto użyć sprawdzonego korektora, który skutecznie pozbędzie się wszystkich przebarwień.

To najlepsze podkłady do szkoły według internautek, za które zapłacicie mniej niż 20 zł >>>

Aby cieszyć się efektem drugiej skóry i makijażem „make up no make up”, warto utrwalić go transparentym, sypkim pudrem. Wiele makijażystów poleca aplikować go gąbeczką, która sprawia, że kosmetyk lepiej się „trzyma” . Należy pamiętać, aby puder nakładać tylko w miejscach, które mają tendencję do nadmiernego wydzielania sebum. Dzięki temu unikniecie zbyt dużego zmatowienia i nienaturalnego efektu.

Podsumowując, im mniej podkładu i innych kosmetyków, tym lepiej. Kluczem jest aplikacja kosmetyków w odpowiednich miejscach, które tego wymagają! Te uniwersalne zasady jak nakładać podkład pomogą Wam uzyskać efekt drugiej skóry.