Znaleźć dobry podkład to często spore wyzwanie. Nie każdy produkt, którym zachwyca się pół internetu będzie dla nas odpowiedni. Szczególnie, że za wysoką ceną produktu nie zawsze stoi jakość. Wiele dostępnych na rynku podkładów, także tych bardzo popularnych, ma średni, a nawet słaby skład. I choć u niektórych oczywiście się sprawdzają, to u innych będą powodować skutki uboczne, jak przesuszenie skóry czy jej zapychanie. Dzieje się tak ze względu na zawarte w nich sztuczne barwniki, silikony i konserwanty.

Cera, która nie ma problemów z trądzikiem czy nadmierną suchością może nie mieć z tym problemu, ale właścicielki tego typu i jeszcze innych problemów – owszem. Dlatego przed zakupem podkładu warto sprawdzić skład kosmetyku. I nie trzeba być ekspertką po studiach chemicznych albo kosmetologicznych. Wystarczy śledzić grupy na Facebooku, jak Składy kosmetyków przestaną być niewiadomą! albo ściągnąć sobie na telefon aplikacją Lupa Kosmetyczna, by uniknąć nieudanego zakupu.

Tani dobry podkład do twarzy – jaki wybrać?

A w czym warto wybierać? Na pewno nie trzeba daleko szukać – wystarczy przejść się do najbliższej drogerii (Rossmann, Hebe, Super-Pharm). Ich oferta coraz bardziej poszerza się o podkłady z dobrymi składami. A ich ceny nie odstraszają, bo zaczynają się już od kilkunastu złotych. Co więcej, są to także kosmetyki polskich, doskonale znanych marek, które regularnie tworzą linie dedykowane tym klientkom, które zwracają uwagę na to, czy produkt ma naturalny skład i jest wegański.

Oczywiście – w przypadku podkładów z dobrym, właśnie naturalnym składem także może dojść do wystąpienia alergii czy zapychania cery. Może okazać się bowiem, że jesteśmy uczulone na jakiś składnik. Tym sposobem można jednak posiąść cenną wiedzę i metodą prób i błędów próbować znaleźć produkt najlepszy dla nas. Aby ci w tym pomóc, wybrałyśmy podkłady, które naszym zdaniem zasługują na uwagę, mają naprawdę niezłe składy i bardzo atrakcyjne ceny. Kto wie, może wśród nich znajdzie się produkt, którego zawsze szukałaś?

Jak dobrać podkład przez internet? Dzięki tym wskazówkom unikniesz błędów >>>

Podkłady z dobrym składem do 50 zł, które warto wypróbować

Antybakteryjny nawilżający podkład wygładzający z selerem AA Go Green

Cena: ok. 30 zł 

Idealny dla: posiadaczek cery wrażliwej, mieszanej, trądzikowej 

Zobacz także:

 

Fluid matujący Perfecta Pure Nature

Cena: ok. 24,99 zł 

Idealny dla: posiadaczek cery tłustej, mieszanej, skłonnej do trądziku 

 

Podkład Alterra Nude & Matt

Cena: 16,99 zł 

Idealny dla: cery z niedoskonałościami (trądzik, zaczerwienienia) i wymagającej nawilżenia

 

Podkład mineralny kryjący Annabelle Minerals 

Cena: 39,90 zł

Idealny dla: każdego rodzaju cery, szczególnie z niedoskonałościami (zaczerwienia, blizny potrądzikowe) i wymagającej dobrego krycia


Naturalny podkład dopasowujący SORAYA Plante

Cena: 29,99 zł

Idealny dla: każdego rodzaju cery i stworzenia efektu make-up no make-up

 


Podkład kryjący Nutridome

Cena: 39 zł

Idealny dla: posiadaczek niedoskonałości, które chcą je ukryć oraz utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry 


Kryjący podkład FLORMAR

Cena: 34,99 zł

Idealny dla: każdego rodzaju cery, szczególnie z niedoskonałościami wymagającymi lepszego krycia

 


Podkład naturalny Felicea

Cena: ok. 50 zł

Idealny dla: każdego rodzaju cery, szczególnie wrażliwej, mieszanej i skłonnej do niedoskonałości

 

Jak przedłużyć trwałość podkładu – te triki sprawią, że podkład nie będzie się ścierał i rolował na twarzy >>>