Dobranie idealnego podkładu tak, aby pasował do cery i odpowiadał na jej potrzeby, a jednocześnie nie różnił się kolorem od naszego odcienia skóry, to spore wzywanie. Łatwo pogubić się, gdy na półkach w drogeriach kosmetycznych stoi mnóstwo różnych produktów. Ale w sklepie możemy przynajmniej wypróbować podkład i nałożyć go na rękę (zawsze na zewnętrznej stronie, gdzie skóra odpowiada barwie cery) lub wykonać rzetelny test. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na dobranie odpowiedniego podkładu to wybranie 3 odcieni, które wydają nam się najlepsze i nałożenie ich obok siebie na linii żuchwy, a następnie porównanie. Pamiętajmy, że odcień podkładu dobieramy do szyi, w celu ujednolicenia kolorytu skóry. Ale co w sytuacji, gdy nie możemy przetestować produktu osobiście? Poniżej podpowiadamy, jak dobrać podkład przez internet.

Zakupy przez internet są jednak coraz bardziej popularne. Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa. Jeżeli stoicie przed tym wyzwaniem i chcecie kupić fluid w drogerii online, ale nie wiecie, jaki kolor wybrać, przychodzimy z pomocą. Nie ma nic gorszego niż zły podkład na twarzy, który można zauważyć nawet na wideokonferencji, dlatego warto poświęcić temu trochę więcej czasu, aby mieć pewność, że zamówiony produkt nie zrobi więcej szkód niż pożytku. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na to, jak dobrać podkład do twarzy przez internet.

Jak dobrać podkład przez internet – określ rodzaj cery

Pierwszy krok, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego podkładu, jest taki sam zarówno wtedy, gdy kupujesz go stacjonarnie i online. Podstawowym czynnikiem jest określenie rodzaju skóry. Inny fluid pasuje do cery suchej i wrażliwej, a jeszcze inny sprawdzi się przy tłustej, która ma skłonności do wyświecania się w strefie T i przesuszania na policzkach. Jeśli dokładnie poznasz potrzeby swojej skóry, łatwiej będzie Ci znaleźć pasujący podkład, ponieważ nie tylko kolor jest kluczowy przy jego wyborze. Formuła również ma duże znaczenie, podobnie jak inne właściwości, np. to czy konkretny produkt zawiera ochronę przeciwsłoneczną. 

Jak przedłużyć trwałość podkładu – te triki sprawią, że podkład nie będzie się ścierał i rolował na twarzy >>>

Jak dobrać podkład przez internet – określ swój typ karnacji

Co oznacza typ karnacji? Musisz wiedzieć, czy Twoja skóra ma ciepłe, zimne czy neutralne tony. Dla skóry z zimnym odcieniem, sprawdzą się podkłady z różowym tonem, z kolei dla ciepłego odcienia najlepsze są tony żółte, natomiast neutralne to tony beżowe. W sklepach internetowych w większości przypadków jest podana informacja o tonach danego podkładu, dlatego jeśli o to chodzi, selekcja jest bardzo prosta. Najważniejsze jest to, żebyś zwróciła na to uwagę i wybrała fluid z pasującym do Twojej karnacji pigmentem. 

Jak dobrać podkład przez internet – zamawiaj próbki

Niektóre drogerie internetowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują darmowe lub symbolicznie płatne próbki podkładów – to najlepszy sposób na wybór idealnego produktu za pośrednictwem internetu. Jeżeli trafisz na miejsce, w którym zamówienie próbki kosmetyku jest możliwe (zawsze możesz zadzwonić do sklepu lub wysłać maila z zapytaniem, jeśli nie znajdziesz takiej informacji na stronie), zamów 3 odcienie zbliżone do Twojego koloru twarzy i przetestuj je na linii żuchwy. Ten podkład, który pokrywa się z odcieniem szyi, będzie dla Ciebie najlepszy.

O próbkę podkładu możesz również poprosić swoją przyjaciółkę, oczywiście jeśli typ jej skóry i karnacji jest zbliżony do Twojego. Kosmetyki z polecenia bardzo często się sprawdzają, więc jeśli podoba Ci się efekt, jaki ma Twoja koleżanka, zawsze możesz podpytać co to za podkład i czy mogłaby dać Ci próbkę. Możesz również zaproponować, że wymienisz się z nią, np. dając jej do przetestowania próbkę swojego kremu do twarzy. 

Zobacz także:

Jak dobrać podkład przez internet – skorzystaj z tutoriali urodowych

Urodowe tutoriale i testy kosmetyczne blogerek, youtuberek oraz influencerek są bardzo pomocne. Na wideo z dobrym światłem jesteś w stanie mniej więcej określić, czy dany kolor jest zbliżony do Twojej skóry. Oczywiście ryzyko pomyłki istnieje zawsze, ale dlatego tak ważne jest, aby zastosować się do wszystkich naszych rad – wtedy jest ono o wiele mniejsze. Kompleksowy research, dokładne określenie potrzeb swojej skóry i typu karnacji, wywiad wśród koleżanek i zamawiania próbek to klucz od sukcesu, jeśli chodzi o dobranie podkładu przez internet.