TikTok z roku na roku zyskuje coraz szersze grono zwolenników i coraz częściej pod względem liczby odbiorców dorównuje Facebookowi czy Instgramowi. Wystarczy tylko wspomnieć, że miesięcznie z popularnej platformy w 2021 r. korzystało ponad 1 mld użytkowników na świecie, z czego przeszło 10 mln w Polsce. Aplikacja, która na przestrzeni ostatnich lat zapoczątkowała wiele nowych trendów, cieszy się największą popularnością przede wszystkim wśród młodych internautów poniżej 18. roku życia. Przypomnijmy, by założyć konto na TikToku należy mieć skończone 13 lat. 

Live'y na TikToku nie dla każdego 

Żeby uchronić niepełnoletnich użytkowników przed niepożądanymi treściami, TikTok co jakiś czas ogłasza wdrożenie zestawu nowych funkcji bezpieczeństwa. Kilka dni temu internetowy gigant przekazał, że od 23 listopada transmisje na żywo, które stanowią kluczowy element działalności aplikacji, będą mogli przeprowadzać wyłącznie pełnoletni twórcy. To dość spora zmiana, ponieważ dotychczas z funkcji live'a korzystali wszyscy posiadacze konta na TikToku z minimalną liczbą tysiąca obserwatorów i ukończonym 16. rokiem życia. Co więcej, internauci w trakcie trwania transmisji – dzięki nowej funkcji – będą mogli automatycznie blokować i usuwać komentarze po słowie, które im się nie spodoba. 

Chcemy, żeby nasza społeczność wykorzystywała większość możliwości transmisji na żywo bez naruszania zasad bezpieczeństwa – czytamy w komunikacie. 

TikTok zapowiedział również, że już za kilka tygodni wprowadzi opcję oznaczania wybranych materiałów wyłącznie dla dorosłych. Uspokajamy – nie oznacza to jednak, że w aplikacji pojawią się niestosowne treści. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, nagość, erotyka i pornografia są wciąż zakazane.

Na przykład występ komediowy lepiej pasuje do ludzi w wieku ponad 18 lat. Albo twórca może planować rozmowę o trudnych doświadczeniach życiowych i woli, żeby była dostępna tylko dla dorosłych – zaznaczono. 

Znajdziecie nas także na TikToku – zapraszamy do obserwowania @glamourpoland!