W ostatnich sezonach panuje moda nie tylko na ubrania i dodatki vintage. Oglądając zdjęcia ikon stylu z dawnych lat zwracamy uwagę także na ich makijaż oraz fryzurę. Z tego powodu kolejnymi hitami stają się niewidziane od lat cięcia, grzywki i upięcia. Jedną z posiadaczek pięknych i charakterystycznych włosów przed laty była Farrah Fawcett. Jej wykręcone na zewnątrz kosmyki i grzywka inspirowały nie tylko jej ówczesne fanki. Obecnie takie włosy także zachwycają. Wśród posiadaczek fryzur, które są chętnie naśladowane była też księżna Diana. Jej charakterystyczna zaczesana na bok grzywka z lat młodości robi furorę na TikToku.

Fryzury z TikToka – Farrah Fawcett nie przestaje inspirować

Lata 70. to dekada, która w ostatnich sezonach bardzo inspiruje nie tylko projektantów mody. Obok dzwonów, spódniczek mini i butów na platformie wracają też inne trendy. Jeden z nich jest fryzura wylansowana przez aktorkę, która w latach 70. była jednym z „Aniołków Charliego”. Farrah Fawcett zasłynęła wtedy za sprawą zerwania z najpopularniejszym wtedy uczesaniem. Aktorka nie zamierza tapirować włosów. Zamiast tego postawiła na długie, wycieniowane, podkręcone i wywinięte na końcach kosmyki. Ta fryzura od razu stała się przebojem. Była masowo powielana, a z czasem stała się kultowa. Pomimo że lata 70. były bardzo barwną dekadą, w której mieszał się styl hippie, disco i punkt, to uczesanie aktorki do dziś jest jednym z symboli tamtego okresu.

Wraz w powrotem innych trendów z lat 70., ta fryzura także zaczęła pojawiać się coraz częściej. Wśród influencerek, które o niej przypominają i pokazują, jak współcześnie i efektowanie może się prezentować, jest Jessica Mercedes. Na tym jednak nie koniec. Fryzura stała się też przebojem na TikToku. Autorka konta @groovy_mal zyskuje miliony wyświetleń wideo, na których pokazuje jak stylizuje podobne uczesanie. To trzeba zobaczyć! Burza włosów Mallory Jade w połączeniu z wykręconymi końcówkami śmiało może się równać z oryginałem.

@groovy_mal

Little bit of that hair brush #fyp #70s #80s #bighair

♬ I Wonder If I Take You Home (with Full Force) - Lisa Lisa & Cult Jam

Fryzury z TikToka – włosy z młodości księżnej Diany na nowo

Inspiracje w ostatnich sezonach czerpaliśmy nie tylko z lat 70. Dekadę później również zostały wylansowane trendy, które idealnie sprawdzają się współcześnie. W latach 80. również była proponowana mieszanka wielu stylów – disco, rock i fitness występowały nie tylko pojedynczo, ale także przeplatały się ze sobą. Błyszczące materiały, szerokie ramiona zestawione z mocno podkreśloną talią i legginsy to tylko niektóre z największych hitów tamtych lat. W upowszechnianiu trendów brały udział współczesne ikony. Wśród nich były Madonna, Elle MacPherson czy księżna Diana. To właśnie styl tej ostatniej jest wyjątkowo często na nowo interpretowany w ostatnich latach. Na wzór Lady Di nosimy kolarki z bluzą, kozaki na spodnie i sięgamy po swetry z nadrukami, już nie tylko w owce. Godna naśladowania jest także fryzura księżnej Diany z tamtych lat.

Charakterystyczna cieniowana grzywka zaczesana na bok, to jeden ze znaków rozpoznawczych tej ikony stylu. Lady Diana nosiła ją w latach 80. i inspirowała nią wtedy miliony kobiet, które przychodząc do salonu fryzjerskiego prosiły o identyczne cięcie. Teraz identyczne włosy możemy oglądać na TikToku. @70srose z włosami ułożonymi na wzór księżnej Diany wygląda niemal jak ona. Tiktokerka dodatkowo zamieszcza filmiki, na których ubiera się podobnie do ikony stylu sprzed lat. Mimo to największą popularnością cieszą się właśnie te, na których Rose odtwarza słynną fryzurę księżnej Diany. Odpowiednie cięcie, lakier do włosów, kilku ruchów szczotką, machnięć głową i gotowe. Wydaje się to zbyt proste, ale tak właśnie jest.