Timothée Chalamet jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia na świecie. Jego ostatni „sukces” publiczność mogła oglądać (i oklaskiwać – 8,5 minutowa owacja na stojąco!) na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Teraz Timmy stał się bohaterem najnowszego brytyjskiego „Vogue’a”, gdzie między innymi powiedział, co (jako starszy kolega z branży) doradził mu Leonardo DiCaprio. Możecie być zaskoczone i zaskoczeni. 

Timothée Chalamet dostał radę od Leonardo DiCaprio

W wywiadzie, Timothée Chalamet podzielił się tym, co powiedział mu Leonardo DiCaprio. Bez twardych narkotyków i bez filmów o super bohaterach – brzmiała rada, którą otrzymał młody aktor. I wszystko wskazuje na to, że jej posłuchał, ponieważ, faktycznie, młody aktor nie gra w filmach Marvela czy DC. Swoją karierę zaczął od „Tamtych dni, tamtych nocy”. Wystąpił również w „Królu”, „Małych kobietkach”, „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” czy „Diunie”.

Z Leonardo DiCaprio poznali się już w 2018 roku i zamienili ze sobą kilka słów. Jednak to właśnie na planie głośnego filmu „Nie patrz w górę”, nominowanego do Oscara za najlepszy film, scenariusz i muzykę, mieli okazję razem pracować i poznać się bardziej. Możliwe, że właśnie wtedy Timmy usłyszał poradę dotyczącą kariery. To jednak tylko przypuszczenia. 

Timothée'ego Chalameta i Leonardo DiCaprio łączy jeszcze jedna rzecz. A mianowicie gwiazdor kultowego już „Titanica” jest dosyć wybredny, jeśli chodzi o wybór ról. 26-latek tak samo, o czym opowiedział we wspomnianej rozmowie z magazynem „Vogue". Kiedy odniosłem sukces, czułem bardzo stanowczo, że nie chcę, aby ludzie i żebym ja sam widział siebie, jako tego zarabiającego – powiedział. Potwierdził tym, że nie wybiera swoich ról dla pieniędzy, a jedynie dlatego, że faktycznie dobrze się w nich czuje.

Timothée Chalamet pierwszym mężczyzną na solowej okładce „Vogue’a”

Premiera numeru „Vogue’a” z młodym gwiazdorem w roli głównej wywołała niemałe poruszenie (nie tylko) wśród jego fanów i fanek. Powód? Przyciągające wzrok zdjęcie, a także fakt, że Timothée Chalamet jest pierwszym mężczyzną, który pojawił się solo na okładce brytyjskiej edycji magazynu. Okładka brytyjskiego „Vogue’a” dla „Bones & All”. Dziękuję Stevenowi Meiselowi i Le Lijonowi Edwardowi Enninfulowi za powierzenie mi tego zaszczytu – napisał aktor na Instagramie.